Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nový seriál Primy dostane bohatú podporu od štátu. Zaplatí jej 2 milióny

Prima pripravuje pre jesennú štruktúru aj komediálny seriál, ktorý výrazne podporí Juhomoravský kraj.

Sumou 2 milióny českých korún sa rozhodol prispieť Juhomoravský kraj na výrobu nového komediálneho seriálu Primy Vinári. Zistil to portál Mediaguru.cz prostredníctvom zápisu jednaní rady kraja. Dôvodom má byť propagácia Juhomoravského kraja v seriáli, na ktorý je naviazaných hneď niekoľko aktivít.

„Na seriál sú naviazané súťaže, mediálna kampaň alebo reportáže z vybraných miest na Morave. Súťaže a promo akcie začnú už pred vysielaním,“ píše sa v dohode medzi hajtmanom Juhomoravského kraja Michalom Hašekom a produkčným seriálu Tomášom Vicanom.

Tvorcovia na základe tejto dohodu budú musieť úzko spolupracovať hneď s niekoľkými inštitúciami. „Vzhľadom k vínnej tématike a vinárstva a zameranie na miestne výrobky má byť predbežne prejednaná spolupráca tvorcov seriálu s Ministerstvom poľnohospodárstva ČR – vrátane prepojenia s produktami Klasa a Regionálnou potravinou, Vinárskym fondom ČR a agentúrou Czechtourism,“ píše portál.

Seriál Vinári má byť hlavným ťahákom Primy na túto jeseň. Do vysielania televízia chystá 16 častí, mohli by obsadiť slot po letnej novinke Svadby v Benátkach, ktorá sa zatiaľ drží nad priemerom hlavnej stanice skupiny Prima. K tvorcom seriálu patrí aj producent filmu Bobule Tomáš Vican, autorom seriálu je Petr Kolečko(scenárista seriálu Okresný přebor), réžiu majú na starosti Vojtěch Moravec a Dan Wlodarczyk. Hlavné postavy stvárnia Václav Postránecký, Tereza Kostková a Hynek Čermák.

O seriáli Vinári
Hrdinkou príbehu je pracovne vyťažená manažérka Kateřina, ktorá aj so svojimi dospievajúcimi deťmi prichádza na Moravu do rodnej vinárskej dediny osláviť otcove okrúhle narodeniny. Zhodou okolností tu nakoniec aj s deťmi strávi celé prázdniny, postupne sa zžijú s miestnym prostredím a zisťujú, že život sa dá prežiť aj inak – zábavnejšie, než na aký boli v rušnom veľkomeste zvyknutí.

Zdroj: Mediaguru.cz, TV Prima

Čítať viac...
Nahor