Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nový šéf Markízy pokračuje v programových zmenách. Zasiahnu Doma, Dajto a Fooor!

Na Doma a Dajto sa z najmladšej stanice presunú najlepšie sitkomy. Možnosť ukončenia vysielania stanice Fooor je tak stále zrejme otvorená.

Nový generálny riaditeľ Markíza Group Matthias Settele pokračuje v programových zmenách. Druhá vlna nasleduje v týždni od 28. októbra 2013 a zasiahne všetky tri menšie stanice skupiny Markíza – teda Doma, Dajto a Fooor. Existencia najmladšej zo staníc, komediálnej stanice Fooor, je zrejme stále ohrozená, z jej vysielania sa totiž vytratia najúspešnejšie sitkomy, ktoré sa opäť vrátia na stanice Doma a Dajto. Aké konkrétne zmeny od 28. októbra nastanú?

Stanica Doma mení vysielaciu štruktúru od 18.00 nasledovne. Do jej vysielania sa presúvajú sitkomy Priatelia (18.00), Frasier (19.00), relácia Bez servítky sa bude vysielať už od 19.30 hod. v neskrátenej verzii a začiatok hlavného programu sa posúva na 20.30 hod. – kde sa naďalej vysiela Uragán (pondelok), Sultán (utorok a štvrtok) i Zámena manželiek (piatok). Z vysielania Doma vypadnú z denného podvečerného vysielania seriály  V tieni zločinu a v Siedmom nebi. Stanici Doma sa v posledných týždňoch nedarí, jej sledovanosť klesla a Doma začala zaostávať za stanicou Plus z portfólia JOJ Group. Posilnenie programu Doma môže súvidieť aj s poklesom jej sledovanosti.

Začiatok večerného bloku na Dajto i Fooore zostáva o 20.10 hod. Zmeny na Dajto nastanú od 19.00 hodiny, kedy sa cez pracovné dni ruší blok animovaných seriálov. Po novom bude Dajto vysielať o 19.00 hod. Teóriu veľkého tresku a o 19.50 Dva a pol chlapa. Animovaný blok zostáva iba v sobotu a v nedeľu od 19.00 hod. – Kung Fu Panda, Tučniaky z Madagaskaru a Zajac Bugs.

Stanica Fooor príde o prémiové sitkomy ako Priatelia, Frasier, Dva a pol chlapa, či Teória veľkého tresku. Po novom bude Fooor vysielať  o 19.40 hod. show Crazy TV, v utoroky, stredy a štvrtky sa seriál Rodina Adamsovcov zdvojí a vysielať sa budú dve epizódy za sebou, do skoršieho času sa presunie Partička (21.15) aj Tele Tele (22.15). V pondelky a piatky, rovnako tak cez víkend bude Fooor vysielať o 20.10 hod. filmy. V pôvodnej štruktúre Fooor vysielal o 19.25 Frasiera, o 20.40 Priateľov a o 21.35 Teóriu veľkého tresku. Fooor tak paradoxne prichádza o svoje najväčšie programové tromfy v čase, keď sa sledovanosť tejto stanice mierne zlepšila.

Ďalšie zmeny v programoch Markíza Group by mali ešte nasledovať. Zmena by sa mala dotknúť stanice Doma v stredu večer. Zmeny na Markíze môžeme očakávať o niečo neskôr, prvé výrazné zmeny zrejme od januára. Dovtedy by malo padnúť aj rozhodnutie, či stanica Fooor bude vysielať naďalej, alebo sa v rámci šetrenia nákladov stanica zruší. Presuny najlepších sitkomov na iné stanice môže niečo naznačovať.

Viac informácií z televíznej brandže nájdete aj na tomto linku

Zdroj: MediaBoom.sk

Foto: Atmedia.at

 

Čítať viac...
Nahor