Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nový rok 2019: Novoročné premiéry blízko seba, víťazom animák Joj! Najväčší Slovák lídrom celkovo, najvyššie Noviny

Tentokrát na Nový rok ani jedna z televízií neodskočila, Markíza s Joj si viedli vyrovnane.

Kým pred dvomi rokmi na Nový rok dominovala dojemná premiéra Hačikó a vlani ešte výraznejšie návrat legendárnych Susedov, prvý deň roka 2019 priniesol vyrovnané výsledky. Tesne sa s večernou premiérou tešila z víťazstva Joj, ktorej animák Spievaj! malo sledovať 10,8 % divákov s podielom nad 23 %. Markíza ponúkla premiéru českej rozprávky Zdeňka Trošku Čertoviny, sledovať ju malo 10,4 % divákov s podielom cez 22 %. Jednotka po sérii podvečerných prenosov odvysielala hlavný večer vyhlasovania výsledkov ankety Najväčší Slovák. Fádny záznam predstavil 60 najväčších osobností Slovenska podľa hlasovania divákov, dosiahol rating 6,4 % s podielom pod 14 %. Darilo sa mu však v celkovom publiku, keď si ho pozrelo pod 550-tisíc divákov, čo znamenalo podiel pod 22 % a postavenie lídra na trhu.

Medzi menšími stanicami večer Mamma Mia! na Doma získala 5,5 %, Vymedzený čas na Plus sa dostal nad 5 %. Elitný zabijak na Dajto podliezol 4 %, Wau s reprízou silvestrovského Inkognita šla len pod 2 %.

Podvečer sa o slovo prihlásila Petra Vlhová a jej obrovský úspech v paralelnom slalome, ktorý prvýkrát aj v najväčšej konkurencii ovládla. Pritiahla na seba pozornosť aj televíznych divákov, keď prenos na Dvojke uhral u mladých podiel pod 17 %, v celkovom publiku na tom bol podobne a dokonca aj lídrom. U mladých viedla podvečer Kúzelná opatrovateľka 2 s podielom pod 22 %, Hriešny tanec na Joj sa dostal pod 15 %.

Najsledovanejšími programami dňa sa stali hlavné spravodajstvá, kým Televízne noviny prekročili 11 ratingov s podielom 25,5 %, ešte vyššie sa dostali Noviny pod 12 ratingami a podielom takmer 26 %. Správam Joj patril celý deň aj v celkovom publiku, kde vyskočili až na takmer 715-tisíc divákov. Televízne noviny sledovalo 630-tisíc divákov. Joj sa zároveň na Nový rok podarilo vyhrať prime-time, avšak iba s tesným náskokom. Celodenne viedla s odstupom Markíza.

Čítať viac...
Nahor