Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nový rok 2016: Zabodovala premiéra Život je život, Rukojemník nevyskočil! Ako dopadli novoročné príhovory?

Markíza aj Jednotka mali v prvý deň nového roka česko-slovenský večer.

Na Nový rok 2016 vyšiel najlepšie večer Markíze. Tá po 20:30 ponúkla premiérovú českú komédiu Život je život, ktorá sa stala najsledovanejším programom dňa s vyše trinástimi ratingami a podielom cez 30 %. Filmu sa darilo, aj keď televízia na konci Počasia ako hlavný program promovala reprízovú komédiu Muži v naději. Tá bežala až po pol jedenástej, dosiahla podiel pod 23 %.

Aj Jednotka vyskladala svoj piatkový večer s česko-slovenskými titulmi. Ako hlavný program uviedla premiéru Rukojemník, s ktorou však uhrala skôr priemerné hodnoty s podielmi pod 9 a rovných 12 % (12 – 54 / 12+). Nasledujúca premiéra Anjeli už nepresvedčila s podielmi takmer 6 a cez 7 % (12 – 54 / 12+). Joj profilovala svoj prvý večer nového roka romanticky s filmom Manželský sľub, šla s ním cez 15 %.

Ako už klasicky na Nový rok svoj príhovor na obraze Jednotky o 13:00 predniesol prezident Slovenskej republiky. Druhá novoročná reč Andreja Kisku zaujímala podľa našich informácií celkovo 342-tisíc divákov s podielom 21,6 % v univerzálnej cieľovke 12+. Medziročne si Kiska pohoršil, keď si ho zaplo o približne 120-tisíc Slovákov menej, tento rok sa mu tiež nepodarilo s rečou vyvolať tak pozitívne reakcie ako vlani.

Tento rok otvárali celkovo až tri televízne novoročné príhovory, keď po prvý raz ten svoj priniesla Markíza. Zaradila ho pred hlavný úspešný program Živor je život, príhovor postavičiek z Kredenca sledovalo celkovo 524-tisíc divákov. V 12 – 54 dosiahol podiel 25 %. Joj so svojím príhovorom tento rok šťastie nemala, prvýkrát ho zaradila pred spravodajský blok po podvečernom filme Divočina, ktorý ale prepadol. Uhral podiel pod jedenásť percent, príhovor Evelyn dosiahol podobný share nad desiatkou. Celkovo ho sledovalo 190-tisíc divákov. Televízia si tiež nepomohla promovaním na webe, kde ho dodnes uvádza na silvestrovskú polnoc.

Na Nový rok sa Joj darilo s hlavným spravodajstvom, Noviny atakovali 27 %. Televízne noviny šli pod 30 %, Správy RTVS v komerčnej cieľovke uhrali osmičku, v tej svojej (12+) sa dostali pod 14 %.

Medzi menšími šlo večer Dajto s filmom Kráčajúca skala cez 7 %, Cudzinec sa prehupol až cez osmičku. Profesionáli Plus atakovali 6 %, Pravdivé lži sa dostali cez pätku. Večer odštartovala zle Doma s filmom Šťastný nový rok a podielom cez 3 %, Wau s Kameňákom uhrala menej než tri percentá. Výrazne vyskočila s nasledujúcim zostrihom Česko Slovensko má talent, keď atakovala až 8 %.

Čítať viac...
Nahor