Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nový ročník Talentu s veľkou zmenou, prvýkrát bez Lucie Bílej! Odhalená kompletná porota siedmej série

Joj a Prima predstavili prvú novinku siedmej série spoločnej šou Česko Slovensko má talent, v ktorej príprave obnovili blízku spoluprácu.

Jeseň bude na Joj opäť patriť talentom. Po sezónnej pauze pracuje televízia na príprave v poradí siedmeho ročníka šou Česko Slovensko má talent, na ktorej spolupracuje s tradičným partnerom – českou Primou. Tá sa zapájala do dosiaľ každého ročníka federálnej šou, v ostatných dvoch sériách to však bolo výrazne menej. Ovplyvnilo to aj vysielanie šou v Česku, kde bežala napríklad na jojkárskej stanici Joj Family alebo na Prime až oneskorene.

Televízie tento rok potvrdzujú, že Talent bude opäť bežať plnohodnotne na Prime tak, ako v minulosti. Joj a Prima zároveň odhalili veľkú novinku siedmej série, v ktorej bude chýbať dosiaľ stabilná členka poroty – Lucie Bílá. Spoločne s Jarom Slávikom nechýbala zatiaľ v žiadnom ročníku talentovej šou. Televízie ako dôvod uviedli pracovnú vyťaženosť speváčky. „Prežila som s Talentom nádherných šesť rokov. Bola to skvelá skúsenosť a projekt, ktorý ma veľmi obohatil. Teraz ale musím ísť ďalej. Môj program je tak nabitý, že nie je v mojich silách stihnúť všetko,“ uviedla Bílá.

Bílú v porote nahradí ďalšia speváčka, Marta Jandová, ktorá sa v šou predstaví po prvý raz. Skúsenosť s porotcovaním však má zo speváckej šou Superstar konkurenčných televízií Markíza a Nova, keď bola členkou poroty v dvoch federálnych sériách. Česko Slovensko Má Talent je ďalšia výzva v mojom živote. Zatiaľ som hodnotila len spev a vystúpenia, teraz ma však čaká množstvo iných talentov a pravdepodobne aj netalentov. Som veľmi zvedavá a veľmi sa na to teším,“ povedala k príchodu do Talentu Jandová.

Joj a Prima porotu ČSMT mierne obmieňajú pravidelne. Po prvej sérii nahradil v šou Jana Krausa Martin Dejdar, ktorý sa v Talente zdržal dve série. Vo štvrtom ročníku na jeho miesto zasadol Leoš Mareš. V piatej sérii urobila Joj najradikálnejšiu zmenu, keď rozšírila počet porotcov z troch na štyroch a na miesto Mareša posunula z pôvodného moderátorského postu Jakuba Prachaře. Porotu k tomu doplnila o Dianu Mórovú. Zakaždým boli súčasťou poroty Jaro Slávik a Lucie Bílá, prvýkrát tak zmena nastáva na jednom z týchto stabilných postov.

Jaro Slávik bude v šou pokračovať aj naďalej a zúčastní sa tak tiež siedmeho ročníka. Po tretíkrát do poroty zasadnú Jakub Prachař a Diana Mórová, štvrtou porotkyňou bude spomínaná Marta Jandová. Mená moderátorov televízie zatiaľ nekomentujú, v posledných dvoch ročníkoch sprevádzala čisto slovenská dvojica Marcel Forgáč a Milan Zimnýkoval. Joj však vtedy pripravovala šou osamote.

Čítať viac...
Nahor