Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nový projekt Koleníka odhalený: Joj ho zlákala do jedného z hlavných budúcoročných ťahákov!

Herec sa po odchode do Markízy vrátil po roku späť na Kolibu, známy je prvý z nových projektov, ktorého bude tvárou.

Minulý týždeň sme vás informovali o návrate herca Jána Koleníka na Kolibu, ktorý sa vlani rozhodol pre zmenu a po desiatich rokoch v Joj prešiel do projektov Markízy. Tá ho chcela zlákať najmä do nového komediálneho seriálu Autoškola, ktorý ale dopadol na začiatku tohto roka neúspechom, rovnako ho však zaradila od druhej série do denného hitu Oteckovia, v ktorom bude pokračovať aj naďalej.

Koleník sa počas zmluvy s Markízou nemohol zúčastňovať nových projektov Joj. Nakrúcať mohol len tie, ktoré mal dohodnuté už skôr, pokračoval tak aj v aktuálnej tretej sérii Za sklom. Ako sme už informovali, Koleník sa podľa viacerých informácií opäť dohodol na spolupráci s Joj, pričom už je známy prvý z jeho nových projektov. Herec sa má pritom stať jednou z ústredných tvárí hneď veľkej budúcoročnej seriálovej novinky televízie, od ktorej bude mať veľké očakávania.

Koleník si totiž zahrá v pripravovanom dramatickom seriáli Jenny, ktorý Joj ohlásila netradične formou tlačovej správy uprostred júla. Seriál má byť jedným z highlightov televízie pre budúci rok, a to aj vďaka svojmu príbehu. Ten sa odvíja okolo tínedžerky, ktorej zistia rakovinu. Jej život, a rovnako jej rodiny, sa odrazu zastaví a obráti úplne naruby. Rodinná séria má priniesť pohľad na život rodín, ktorých deti či mladých príslušníkov postihla zákerná choroba. Okrem emócií sa však nevyhne ani vtipným situáciám, ktoré patria k životu za akýchkoľvek okolností. Rovnako sa má seriál stať motiváciou a inšpiráciou pre tých, ktorí podobným osudom prechádzajú. “Seriál prináša pohľad na modernú rodinu, ktorú zasiahla ťažká diagnóza. Prostredníctvom hrdinov, s ktorých životom a problémami sa dokážeme stotožniť, prežívame napínavý, dojímavý, dramatický, ale i zábavný a zároveň motivujúci príbeh zápasu o mladý život, ktorý prináša slzy i smiech,” približuje seriál Joj.

Spoločne s Koleníkom si v seriáli zahrá aj Vlastina Svátková, ktorá prostredníctvom sociálnej siete potvrdila aj jeho účasť na seriáli. V Jenny totiž stvárnia podľa všetkého manželov. V týchto dňoch sa už pritom malo začať s nakrúcaním.

Joj na príprave seriálu Jenny spolupracuje aj s odborníkmi pracujúcimi s onkologickými pacientmi. Ako v minulosti informovala, odbornými garantmi seriálu sa stanú Národný ústav detských chorôb s Doc. MUDr. Alexandrou Kolenovou, PhD. a Národný onkologický ústav v Bratislave. “TV JOJ chce poukázať na vážnu, no veľmi silnú, dôležitú a aktuálnu tému ťažko chorých detí a mladých ľudí, ktorá je v seriáli v podobe kvalitného scenára spracovaná prístupne pre všetky vekové kategórie, ľahko, emotívne a optimisticky – inšpiruje k nádeji a vypovedá o obrovskej sile rodiny, priateľstva, lásky a o dôležitosti komunikácie najbližšieho okolia v zložitých životných situáciách,”uviedla televízia.

Seriál Jenny je adaptáciou rovnomenného kanadského seriálu, ktorý podobne ako Našich či Markíza Sestričky alebo Kuchyňu, preloží a prispôsobí slovenským reáliám. Séria Jenny ponúkla dosiaľ dve sezóny a spoločne 40 častí. V Kanade však ide o netradičný projekt s krátkou minutážou jednotlivých častí, Joj z nich, podľa všetkého, vytvorí celkovo menej epizód a spojí časti dohromady. Kanadský originál je nakrúcaný vo francúzštine, pričom v domácej krajine sa teší z nadpriemernej sledovanosti.

Čítať viac...
Nahor