Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nový krok Markízy v boji s Joj: Televízne noviny ešte dlhšie, zaútočila na Noviny aj kľúčový brejk!

Markíza opäť otvára boj s Joj v spravodajskej časti večera.

Televízne noviny boli v nedeľu znovu rekordne dlhé. Po tom, čo sa v priebehu rokov z polhodinového spravodajstva stala vyše 60-minútovka, dokázala Markíza svoje hlavné správy predĺžiť ešte viac.

Vo svojom zámere sa pritom, zdá sa, opäť zamerala na konkurenciu. Joj sa v ostatnom čase darí čoraz častejšie nielen doťahovať ale aj predbiehať s jej Novinami TN-ky, ktoré sa nachádzajú vo svojom ďalšom najslabšom období v histórii. Novinám mimo iného prospieva aj vysunutie za koniec Televíznych novín, kde rastú. Markíza sa najnovšie tento čas pokúsila skrátiť na úplne minimum.

Líder sa pritom na to zameral už v minulosti. Predlžovaním svojich správ chcel prekryť Noviny Joj čo najviac, keď naťahoval hlavné správy tak, aby spoločne s nasledujúcimi Športovými novinami prekryli celý záver Novín a nedovolili Joj po konci markizáckeho športu narásť. Najnovšie už Markíze k tomuto prekrývaniu šport nestačí.

V nedeľu totiž s Televíznymi novinami pokryla ako celé Krimi tak takmer aj Noviny. Kým v poslednom čase končievali TN-ky okolo 20:06, tentoraz ich Markíza natiahla až do 20:11.

Markíze na prvý raz tento krok vyšiel, keď nedovolila Joj jej obvyklý nárast so správami po konci Televíznych novín. Zároveň však mala sama lepší deň, nakoľko jej tentoraz húfne po druhom brejku neodišli diváci, celkovo výkon Televíznych novín dosiahol v nedeľu jeden z najlepších výkonov posledného obdobia, keď mali dosiahnuť 32 %. V ostatnom čase sa hýbu okolo 26 – 29 %, padajú aj k hranici 24 %. Joj, naopak, zaznamenala s Novinami celkovo slabší víkend, menej sa im darilo už v sobotu. Hýbali sa okolo 23 – 24 %.

Predĺženie správ lídra spôsobilo posun nasledujúceho programu. Športové noviny štartujúce o približne päť minút neskôr ako doteraz takto prekryli brejk Joj po Novinách, ktorý sa prekrýval s brejkom Markízy. Televízie v ňom dosahujú slušné ratingy, pričom teraz sa Markíze podarilo ten Joj zatlačiť. Sama ho po svojom športe mala, naopak, vysoko.

Štart sa posunul aj pre Počasie, ktoré Markíza v minulosti natiahla tak, že si teraz mohla dovoliť jeho skrátenie. Kým v sobotu aj v piatok trval servis o počasí 7 minút, v nedeľu to boli 4 minúty. Zároveň televízia ešte viac vysunula štart hlavného programu, z času 20:35 na 20:37. Markíza sa týmto krokom priblížila Joj a ešte viac prekryla jej Najlepšie počasie, ktoré pravidelne po konci Počasia Markízy ešte viac vyskakuje.

Čítať viac...
Nahor