Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nový komediálny seriál Markízy už má názov

Televízia okrem natáčania dvojice seriálov Búrlivé víno a Chlapi neplačú pripravuje aj nový sitkom, s jeho nasadením pre túto jeseň neráta.

Markíza sa ako rodinná televízia nechce vzdať pôvodných komediálnych seriálov, dodnes hľadá námet, ktorý by jej po Susedoch konečne zabezpečil nadpriemery. Tento raz si televízia vybrala  prostredie dediny, čím sa jej otvára široká škála typických vidieckych charakterov. Podľa našich informácií má Markíza vybraný aj názov pre seriál, keď momentálne pracuje s titulom Horná-Dolná. Stále však môže ísť o pracovný názov, ktorý do spustenia seriálu pozmení.

Zameranie na dedinské prostredie v spojení s komediálnymi prvkami už vyskúšala Joj pri jej seriáli Dedičstvo. Seriál mal rovnako mapovať vidiecke reálie a čerpať z divácky atraktívnych situácií, ktoré dedinské prostredie prináša. Postupom času sa k tomu do seriálu malo dostať aj viac humoru. Výsledok však nezaujal.

Nový komediálny seriál Markíza na túto jeseň s najväčšou pravdepodobnosťou už nezaradí. Líder sa už pritom roky snaží nadviazať na legendárny sitkom Susedia, ktorý jej sledovanosť vystrelil do výšin, no ani jeden z jej ďalších pokusov očakávania nenaplnil. Najviac sa darilo Priateľkám, ktoré využili Zuzanu Tlučkovú a Martu Sládečkovú zo Susedov, dočkali sa aj druhej série, no z dlhodobého hľadiska a s ohľadom na vtedajšie výkony Markízy však nenadchli ani ony. Markíza neúspešne skúsila využiť aj Petra Marcina v sitkome Normálna rodinka, neuspel ani komediálny seriál Áno, miláčik! V roku 2011 televízia spustila seriál Zita na krku, ktorý sa mal dočkať druhej série, no nakoniec sa tak nestalo. Začiatkom roka 2013 po dvojročnom váhaní televízia nasadila ďalšiu novinku Sekerovci, ani tá sa neujala.

Čítať viac...
Nahor