Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nový denný seriál oficiálne potvrdený, Joj ho môže vytasiť už na jar! Vonku detaily novinky Nový život

Joj skutočne pracuje na novej daily sérii, ide o prvú novinku od nástupu mimoriadne úspešných Oteckov.

Budúci rok to na slovenských obrazovkách skúsi ďalší denný seriál. Kým ešte pred pár rokmi to vyzeralo na ich dlhší pobyt v ústraní, Markíze vyšla stávka na novú dennú sériu Oteckovia, ktorou sa chcela odkloniť od predošlých dramatických sérií a viac priblížiť niekdajšiemu jojkárskemu Paneláku, ktorý si svoj úspech získal práve svojským humornejším ladením.

Kým Markíza od dramatických sérií prešla postupne k uvoľnenejším Oteckom, Joj postupne nabrala opačný smer, keď od Paneláku prešla Divokými koňmi, Zoo až došla k dramatickejšej sérii Vlci. Teraz by si to mala namieriť naspäť k rodinnému žánru v novom seriáli Nový život, v ktorom si hlavné postavy zahrajú viaceré známe mená z Paneláka aj Búrlivého vína Alexander Bárta, Helena Krajčiová, Henrieta Mičkovicová, Alžbeta Stanková, Milo Král, Barbora Švidraňová, Juraj Loj, Ján Jackuliak či Jozef Vajda. v seriáli si navyše zahrá aj mladý herec Max Bolf, pre ktorého to bude prvá televízna rola od komediálnej série Naši, v ktorej sa preslávil.

Joj by s novým denným seriálom mohla počítať už v jarnej sezóne. To, že pôjde o daily sériu, televízia potvrdila prvýkrát iba teraz materiálom v časopise Eurotelevízia. V ňom zároveň zverejnila aj dlhšiu anotáciu a príbeh novinky, ktorý rozohrajú traja bývalí spolužiaci futbalista Pavol (Alexander Bárta), hokejista Dušan (Milo Kráľ) a futbalistka Lucia (Helena Krajčiová). Tí sa rozhodnú ukončiť svoje kariéry, každý však má na to vlastný dôvod.

Názov seriálu odráža práve ich začínajúcu novú etapu života a sleduje veľké životné zmeny, ktorými hlavní hrdinovia po ukončení kariér plných odopierania prechádzajú. Dušan sa stane učiteľom na gymnáziu, Pavol musí zabudnúť na futbal po zranení a Lucia ukončí kariéru, keď si chce založiť rodinu, no život jej naruby obráti krčma v Trenčíne, ktorú sa v slabej chvíli rozhodla kúpiť. Všetkým sa menia vzťahy k ich rodine, záväzkom a objavujú nový život bez obmedzení.

K úspechu nového seriálu má dopomôcť okrem silného obsadenia tiež autorský tím. Joj prednedávnom nadviazala úzku spoluprácu s českým tvorcom, Petrom Kolečkom, s ktorým ešte vlani nakrútila aktuálne vysielanú čiernu komédiu Hrobári. Práve Kolečko stojí aj za novinkou Nový život ako jeden zo scenáristov, v minulosti pracoval na sériách Most!, Trpaslík či Okresní přebor. Ďalšími scenáristami sú Vanda Feriancová, Alena Sabuchová, Danica Hričová, Martina Svobodová, seriál režírujú Ján Novák a Viktor Csudai.

Čítať viac...
Nahor