Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Novú skeč šou chce Markíza ešte tento rok: Ráta s ňou miesto Dobre vedieť!

V závere roka má pribudnúť do programu Markízy odskúšaná novinka.

Markíza do vianočných sviatkov neplánuje dobehnúť bez zmeny. Ako sme už informovali, v priebehu decembra má o 18. hodine nahradiť Búrlivé víno s novými dielmi Koleso šťastia, ktoré bude pravdepodobne pokračovať v štruktúre aj následne v januári. Búrlivé víno takto zažije najkratšiu sezónu od spustenia.

V programe lídra by sa zároveň mal objaviť aj ďalší už známy projekt, ktorý si Markíza otestovala nasadením pilotného dielu. Podľa našich informácií avizuje klientom ostrý štart svojej druhej skeč šou Kávomat – Miestny úrad Hodrušany. Markízu pritom, zdá sa, posmelil úspech pilotného dielu natoľko, že chce novinku vytiahnuť ešte do prime-time. Kávomat totiž avizuje na čas 21:40, a to v priebehu štvrtkových večerov. Nahradila by ním tak reprízy Dobre vedieť!, ktoré aktuálne Markíza vyťahuje len pár mesiacov od odvysielania premiér. Rýchlo sa jej tak míňajú, aktuálne bežia dvakrát do týždňa, rovnako ako nové časti.

AKTUALIZÁCIA: Markíza mení rozhodnutie, miesto Kávomatu vytiahne veľký ťahák s Bičanom! V Česku prepadol

Kávomat avizuje líder zaradiť do štruktúry od decembra. Urobiť by tak mohol od začiatku mesiaca, do vysielania by sa tak stihli pred vianočnými sviatkami dostať tri vydania skeč šou. V tejto chvíli má mať Markíza nakrútených 20 epizód, s výrobou ďalších už teraz ráta.

Režisérom Kávomatu je Karol Vosátko, ktorý sa režisérky podieľal aj na kultových slovenských zábavných programoch S.O.S. či Mafstory. V novinke hrajú Slávka Halčáková, Peter Brajerčík, Zuzana Vačková, Štefan Martinovič, Tomáš Palonder či Martin Nemec.

Kávomat si Markíza vyskúšala zaradením pilotného dielu na konci tohtoročnej jarnej sezóny v pondelok za premiérový Kredenc. V čase okolo 22:20 jej uhral nadpriemerný share 29,6 % a patril do pätice najsledovanejších programov Markízy počas daného dňa. Jeho výkonu pomohol nábeh Kredencu, ktorý v tento deň medzitýždenne značne podrástol a uhral share 29,8 %.

Kávomat je produkciou jednoduchý formát odohrávajúci sa na jedinom priestore pred kávomatom. V ňom je ukrytá skrytá kamera, ktorá zaznamenáva príhody z chodby miestneho úradu Hodrušany. Skeč šou je príbuzná zábavnému francúzskemu formátu Caméra Café, ktorý v rokoch 2001 až 2003 bežal na stanici M3. Predáva sa po svete aj ako licencia, v priebehu rokov formát adaptovali viaceré krajiny, niektoré ho vysielajú dodnes.

kavomat miestny urad hodrusany

Oficiálna anotácia
Príbeh obce Hodrušany a jej obyvateľov sa odohráva na miestnom úrade na chodbe. Jedného dňa tam sám starosta namontoval kávomat, pričom naň použil prostriedky z rozpočtu obce. Slúžiť teda musí všetkým obyvateľom. Ale pozor! Tento kávomat je špeciálny. Je v ňom namontovaná priemyselná kamera, ktorá sníma všetko, čo sa pri ňom udeje. A nie je toho málo.

Čítať viac...
Nahor