Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Mediaboom.sk

Aktuality

Noviny minulý týždeň zabodovali: Stali sa najsledovanejším spravodajstvom na Slovensku!

Televízne noviny porazili až päťkrát v priebehu siedmich dní.

Noviny dosiahli ďalší veľký úspech v rámci konkurenčného boja s Televíznymi novinami. Tie si prešli jedným z najslabších týždňov vôbec, pričom Joj dokázala udržať po väčšinu dní vyšší štandard a dvakrát aj vyskočiť.

Najsledovanejším dňom pre obe spravodajstvá bola nedeľa, kedy sa zhodne hýbali okolo 11,5 ratingu. Noviny vyhrali o minimálny počet divákov. Spoločne s touto tesnou výhrou dokázali Televízne noviny predčiť ešte štyrikrát – v pondelok, utorok, štvrtok a aj v piatok. Najväčší náskok pred konkurenciou mali Televízne noviny v sobotu, kedy boli Noviny z celého týždňa najslabšie, pričom Joj mala celkovo slabý večer s celebritnou Moja mama varí lepšie ako tvoja. TNky mali vyhrať podľa našich informácií o sedem desatín ratingu.

Joj mala zas najväčší náskok na Televízne noviny v pondelok, kedy hlavné správy Markízy doslova vybuchli. Dosiahli share len 24 % (podobne ako Noviny v sobotu), rozdiel v ratingu boli až dve percentá v prospech televízie z Koliby.

Priemerne za celý týždeň malo Noviny sledovať 9,6 % divákov s podielom 27,4 %, čo pre ne znamená udržanie aktuálne vyššieho štandardu. Televízne noviny zas padli na nízke čísla, keď mali uhrať priemerný rating 9,1 % s podielom len 27 %. Vzdialili sa tak od tridsiatok, ktoré kedy bez problémov prekračovali.

Zaujímavosťou je, že Noviny Joj by celotýždenne ratingovo vyhrali aj bez zarátania veľkého rozdielu a prepadu Televíznych novín v pondelok. Rozdiel by sa stenšil na dve desatiny ratingu, TNky by o štyri desatiny vyhrali v podieli, stále by však šli len cez 27 %.

V celkovom počte divákov sledovalo Noviny o približne 50-tisíc divákov viac. Ich priemer v 12+ mal ísť cez 650-tisíc divákov, priemer Televíznych novín sa dostal cez 600-tisíc.

Čítať viac...
Nahor