Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Zákulisné novinky o kuchárskej šou Doma: Odštartovať môže na Markíze! (+ logo, dátumy)

Markíza potvrdzuje prípravu novej kuchárskej šou pre menšiu stanicu.

Portál Mediaboom.sk vás začiatkom mája exkluzívne informoval o prípravách novej pôvodnej relácie určenej na obrazovky menšej Domy. Ide o kuchársku šou, ktorej základom je príprava zdravých jedál. Novinka dostala pracovný názov Jeminé, portál Mediálne.sk aktuálne informuje, že oficiálne ponesie názov Zmena chutí. Ide o jednu z viacerých značiek, ktoré si Markíza v ostatnom čase nechala zaregistrovať na Úrade priemyselného vlastníctva.

Logo relácie, ktoré Markíza zaregistrovala na Úrade priemyselného vlastníctva
zmena chuti logo

Na portáli Mediaboom.sk sme vás už rovnako informovali, že sa novinka má vysielať v letnom období, konkrétne od polovice júna. Markíza už totiž klientom prezentovala plán nasadiť reláciu do vysielania Domy po prvý raz v pondelok 22. júna. Práve pondelňajší prime-time by mal novinke patriť, konkrétne v čase okolo 20:30. Jej stopáž sa má podľa prvých informácií Markízy pohybovať okolo 30 minút, vysielať sa bude jedenkrát do týždňa.

Nie je však isté, že Zmena chutí skutočne odštartuje až v druhej polovici mesiaca. Markíza totiž klientom rovnako prezentovala plány zaradiť reláciu aj na hlavný kanál, no ešte skôr ako na Dome. Po prvý raz líder avizoval novinku vo svojej štruktúre už na stredu 10. júna a to po Teleráne okolo 8:30. Aj v ďalšie týždne má relácia podľa prvých plánov televízie obsadiť na Markíze tento stredajší ranný slot.

V hre je tak niekoľko variantov. Je možné, že líder skutočne uvedie novinku v ranných časoch na Markíze, kde by sa jej vďaka nábehu Telerána dostalo výraznej pozornosti. Na Dome potom s dvojtýždenným odstupom bude vysielať reprízy, no v hlavnom vysielacom čase. Možné je tiež spustenie relácie už v druhý júnový týždeň, konkrétne v pondelok 8. júna, relácia by bola následne reprízovaná o necelé dva dni v stredy ráno na Markíze.

Portál Mediálne.sk tiež potvrdzuje ďalšiu informáciu nášho portálu a to spojenie novinky s projektom Jem iné, za ktorým stoja ambasádorky Jamieho Oliviera – Janica Lacová a Aneta Orosiová. Tie sa majú stať rovno hlavnými tvárami kuchárskej šou. „V našej relácii sa pokúsime divákov inšpirovať k zmene chutí, navnadiť ich už počas varenia na prípravu jedál zo zdravých surovín zo slovenských fariem, záhrad a ozdraviť tak nezdravé návyky v kuchyni Slovákov,“ cituje portál Lacovú a Orosiovú.

Foto: Jemine.sk, zľava Aneta Orosiová, Janica Lacová

Čítať viac...
Nahor