Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Novinky o detskej stanici Ťuki: Známy je exkluzívny operátor, ponúkne kultové rozprávky! (+logo, claim)

Portál Mediaboom.sk vás exkluzívne informoval o vzniku novej detskej stanice Ťuki, vysielať by mohla začať už o pár dní.

Joj už čoskoro spustí druhý, tento raz exkluzívny, detský kanál, ktorý bude dostupný iba u jediného operátora. Stať by sa tak malo už od júna, pričom je odhalený operátor, ktorý si stanicu vyžiadal do svojej ponuky.

Podľa dosiaľ nepotvrdených informácií sa Joj na exkluzívnom šírení stanice Ťuki dohodla so spoločnosťou Slovak Telekom. Informoval o tom aj portál Satelitnátv.sk. Stanica by mala byť dostupná ako v rámci IPTV tak aj na satelite, píše web. Telekom má už v súčasnosti vo svojej ponuke Magio televízie exkluzívne kanály, konkrétne štvoricu programov Digi Sport. Detské kanály sú obsiahnuté v spoločnom hudobno-detskom balíku. Televíznu službu Telekomu má podľa Živé.sk predplatenú okolo 470-tisíc zákazníkov.

Logo stanice Ťuki TV
tuki tv logo

Známa je už pri tom aj časť programovej ponuky Ťuki TV. Ako sme vás ako prví informovali, stanica bude exkluzívna nielen tým, že bude dostupná u jediného operátora, ale rovnako svojím obsahom. Rovnako sme vás informovali o zámere stanice priniesť vlastný obsah, televízia už uvádza, že by malo ísť o „originálny vzdelávací program s pesničkami“ či „čítanie rozprávok pred spaním so známymi slovenskými hercami“. V prípade vzdelávacieho programu pôjde, podľa všetkého, o novú klasickú reláciu pre deti, ktoré sa v ostatnom čase snaží obnoviť RTVS.

Televízia už tiež sama odhalila prvé rozprávky, ktoré sa v jej vysielaní objavia. Ide o tituly, ktoré sú drvivo známe a budú medzi ne patriť aj Miazgovci, Bolek a Lolek, No počkaj zajac, Pat a Mat, Krtko, Bob a Bobek či Kremienok a Chocholúšik. Medzi ďalšími titulmi sa majú objaviť Gorilla v Červenej kravate, Misia Odysea, Fix a Foxi, Albert sa pýta či Timothy ide do školy. Širokú ponuku rozprávok a rovnako aj pôvodné čítanie rozprávok hercami sprevádza claim stanice, ktorý je „Poďme spolu do rozprávky„.

Joj medzičasom k stanici už spustila aj oficiálny web, ktorý beží na adrese ŤukiTV.sk. Zatiaľ na ňom uvádza len prvé ifnormácie o obsahu, ktoré sme vám citovali a potvrdzuje vysielanie v slovenčine. O dátume štartu nehovorí.

Čítať viac...
Nahor