Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Novinka Utajený šéf na jeseň potvrdená: Poznáme predbežný dátum štartu aj vysielací deň novej šou Markízy!

Televízia sa pripravuje na uvedenie prvej jesennej novinky.

Celú prvú polovicu jesennej sezóny vyskladá Markíza z overených projektov. Sestričky, Extrémne premeny či Tvoja tvár znie povedome jej vydržia v plnom režime do októbra, resp. začiatku novembra, kedy sa postupne bude pripravovať na uvádzanie ďalších programov.

Medzi nimi sa bude nakoniec predsa len nachádzať aj prvá sezónna novinka. Ako sme vás už informovali, z viacerých pripravovaných či už nakrútených projektov Markíza ako prvom siahne po slovenskej verzii svetového formátu Utajený šéf, ktorý poznajú diváci po celom svete.

Podľa našich informácií pritom už Markíza potvrdzuje prvými plánmi správy portálu Mediaboom.sk ohľadom nasadenia novej šou. Patriť by jej skutočne mal utorňajší prime-time, kde aktuálne vysiela Sestričky, tie jej však do finále druhej série dôjdu 5. novembra.

Markíza so šou Utajený šéf počíta od nasledujúceho utorka, 12. novembra. Pre zaujímavosť, tento formát ešte vlani vo vlastnej českej verzii premiérovo uviedla sestra Markízy, Nova, ktorá pripravila celkovo šesť epizód. Dá sa očakávať, že na slovenskej stanici sa bude počet častí pohybovať v podobných číslach.

Je to pritom už druhýkrát, kedy Markíza v prvých plánoch avizuje nasadenie Utajeného šéfa do programu. Prvýkrát sa tak stalo v plánoch pre jún tohto roka, kedy mala šou taktiež obsadiť utorňajší prime-time, konkrétne od polovice mesiaca. Televízia nakoniec tieto plány stopla a šou v obchodne slabej časti roka nevytiahla. Ponechá si ju tak, naopak, do dôležitého novembra a decembra, kedy televízie majú pri obrazovkách vôbec najviac divákov.

O formáte Utajený šéf
Reality šou Utajený šéf predstavuje vysoko postavených manažérov, ktorí týždeň pracujú v utajení vo svojich spoločnostiach. Manažér vymení oblek za montérky, počítač za lopatu a porady v klimatizovaných kanceláriách za kmitanie na najnižšej možnej pozícii vo vlastnej firme. Na päť dní sa vmiesi medzi svojich zamestnancov a zistí, čo by sa inak nikdy nedozvedel.

Šéf na vlastnej koži spozná, že vízie v excelovskej tabuľke vyzerajú ambiciózne, no v bežnej praxi sú niekedy nerealizovateľné. V pozícii bežného zamestnanca odhaľuje, kde nezmyselné nároky brzdia chod firmy a vyháňajú kvalitnú pracovnú silu, kde sú skryté rezervy, ktoré by mohli zvýšiť zisk. A tak zatiaľčo kmitajú, kolabujú, či iba neveriacky krútia hlavou, ich podriadení vôbec netušia, že zaúčajú, chvália či nadávajú vlastnému šéfovi. A že mu často otvorene hovoria, čo by vlastnému šéfovi nikdy nepovedali: úprimnú pravdu. 

Radový zamestnanec je najdôležitejší článok firmy, práve na ňom stojí, či firma funguje, ako má. Šéfovia často netušia, že práve oni odovzdávajú viac, než musia. Majú vlastné nápady, potenciál a pomohli by firme v ďalšom raste. Po týždni práce v niekoľkých častiach firmy sa šéfovia vrátia ku svojej skutočnej identite a tvárou v tvár sa stretnú so zamestnancami, ktorí sa nevedomky postavili svojmu šéfovi. 

Titulná foto: TV Nova

Čítať viac...
Nahor