Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Novinka Adely a Dangla sa má konečne vrátiť na obraz: Markíza plánuje nasadiť nové vydanie Dvaja na jedného!

Pilotný diel sa stretol s úspechom, šou však Markíza napriek viacerým očakávaniam nevrátila.

Do vysielania Markízy sa vráti ďalší z projektov, ktorý na obrazovky uviedla len pilotným dielom na skúšku. Nestalo sa raz, že televízia takto otestovala nový pripravovaný projekt, ktorý až po čase uviedla aj do pravidelnejšieho života. Testovanie noviniek začala s niekdajším pokusom s novou skeč šou Kávomat, kde ju však výkonnosť pilotného dielu zaviedla. Kávomat totižto uspel, no po silnom nábehu po vtedy ešte fungujúcom Kredenci, no keď Markíza Kávomat plnohodnotne nasadila do vysielania o vyše polroka neskôr, tvrdo prepadol. V tom čase mu však už situácia vôbec nepriala, keď mu predchodcu robil aj Divoký Zapadákov.

Podobne pilotom odskúšala Markíza projekt aj teraz v januári, keď uviedla na skúšku kontroverznú Hypnoshow. V tomto prípade neuspela už pri štarte, keď projekt, ktorý sa v zahraničí teší pri pilotných dieloch mimoriadným výkonom, na Slovensku neuhral ani priemer stanice. Aj keď televízia dosiaľ odmietla konkretizovať budúcnosť projektu, jeho pokračovanie by po návale kritiky a slabom výkone bolo prekvapením.

Dosiaľ najperspektívnejším takouto cestou testovaným projektom je nová šou Adely Vinczeovej a Dana Dangla Dvaja na jedného. Tú Markíza skúšobným pilotom nasadila takto pred rokom vo februári, kde v nedeľnom prime-time zabodovala ratingom 11,9 % a podielom 30,5 %. Napriek úspechu však ďalšie diely viac nenasadila, a to ani na jeseň, kedy sa o možnom pokračovaní šou špekulovalo.

Televízia už priznala, že novinka Dvaja na jedného je produkčne náročná. Televízii môže nakrúcanie komplikovať ako typ jednotlivých úloh šou, napríklad so skrytou kamerou, tak aj fakt, že sa do projektu snaží získavať len vychytené osobnosti, ktoré sú tak časovo vyťažené. Podľa našich informácií mala Markíza napríklad angažovať aj cyklistu Petra Sagana.

Televízia mala už vlani pripravovať novú sadu epizód, nakrútiť mala dovedna šesť nových častí. Pre náročnosť produkcie tak s formátom pravidelne rátať minimálne nateraz nemôže.

Po roku od uvedenia pilotného dielu by však už Markíza mala mať v pláne odvysielať nové vydanie Dvaja na jedného. Podľa našich informácií s tým ráta v priebehu najbližších mesiacov, najskôr sa tak stane v marci.

Zmeniť by však mala vysielací deň, nakoľko v jarnej sezóne nedele obsadí spevácka šou The Voice Česko Slovensko. Po novom by Dvaja na jedného malo pobežať v stredu miesto Chart Show, kde televízia umiestnila aj pilot Hypnoshow.

Čítať viac...
Nahor