Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Novinárka Kernová vyprovokovala Jojku: Televízia ju nazvala samozvaným mediálnym odborníkom

Novinárka Miroslava Kernová vyprovokovala televíziu Joj k otvorenej reakcii na jeden z článkov publikovaných na jej webe.

Joj sa netradične rozhodla otvorene zareagovať na článok publikovaný na mediálnom portáli. Vyprovokoval ju k tomu príspevok novinárky Miroslavy Kernovej na jej webe Omediách.com o návrate erotického magazínu Črepiny* do programu televízie. Obnovenie vysielania relácie so šteklivým obsahom totiž novinárka spojila s vyjadrením šéfa Joj, Marcela Gregu, v ktorom hovorí o snahe zlepšiť zlý imidž televízie. „Chceme, aby JOJ nebola vnímaná vulgárne, povedal nový šéf JOJ a vrátil do programu erotickú magazín Črepiny s hviezdičkou,“ znie perex článku Kernovej „Šéfa JOJ trápi imidž televízie. Na obraz vracia Črepiny* s Barkolovou“.

Joj je presvedčená, že Kernová týmto spôsobom naznačila rozpor vo vyjadreniach Marcela Gregu a konaním televízie. „Konkrétny článok nepriamo uvádzal, že nastavenie JOJky ako rodinnej televízie je v rozpore s nasadením erotickej relácie do vysielania,“ píše televízia v reakcii na svojom webe. Joj ďalej upozornila, že novinár by mal iba sprostredkúvať informácie a to pravdivé a relevantné. „Zaujímavé pritom je, že do úlohy samozvaného mediálneho odborníka sa postavil novinár, ktorý by mal svojim čitateľom len sprostredkúvať informácie. Tie by navyše podľa novinárskeho kódexu, ktorý pozná každý novinár, mali byť pravdivé a relevantné.“ 

Joj upozorňuje, že zaradenie erotického magazínu „nijakým spôsobom neohrozuje mravný vývoj detského a maloletého diváka“. Vysielať sa bude po 22:30 s najprísnejším piktogramom. Televízia zároveň návratom Črepín* reaguje na dopyt zo strany divákov. „Podľa brandového prieskumu TV JOJ z novembra 2013 realizovaného každoročne na vzorke 1400 ľudí kombinovaný kvalitatívnymi a kvantitatívnymi metodikami vyplynulo, že časti publika relácia podobného zamerania v primeranej podobe chýba. Premiérové časti Črepín s hviezdičkou sa tohto odporúčania držia. Črepiny s hviezdičkou nie sú jedinou reláciou, ktorú TV JOJ v rámci odporúčaní prieskumu a v rámci manažérskych rozhodnutí, ktoré realizujú strategické ciele TV JOJ, pripravuje do vysielania,“ uviedla hovorkyňa Joj Lucia Kulihová.

O stanovisko sme požiadali aj Miroslavu Kernovú.

Čítať viac...
Nahor