Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Noví kapitáni Milujem Slovensko: Nástupkyňa Adely prekvapila, Dangla nahradí Juraj „Šoko“ Tabaček!

Milujem Slovensko čaká od siedmej série zásadná zmena, prinesie nových kapitánov.

Adela Vinczeová a Dano Dangl sa tento rok prvýkrát nepostavia za kapitánske stolíky v šou Milujem Slovensko. Relácia, ktorá ich spojila do úspešnej dvojice, sa rozhodla dať prednosť projektu Markízy a zároveň urobila rozhodnutie, o ktorom sa hovorilo už po prvých sériách šou.

Milujem Slovensko však bude aj bez Adely a Dangla pokračovať, pričom RTVS už dnes predstavila nových kapitánov. Výberom pritom prekvapila. Dangla v šou nahradí známy herec Juraj „Šoko“ Tabaček, pre ktorého to tak bude pravdepodobne jeho dosiaľ najväčšia televízna príležitosť. Zasadá totiž na kapitánske miesto jeden z najúspešnejších šou na Slovensku.

Prekvapivé meno vybrala RTVS na miesto Adely Vincezovej, ktorú nahradila televízne málo známa tvár Stanislava Kašperová. Telerozhlas sa tak rozhodol skĺbiť komerčný rozmer výberu s tým verejnoprávnym.

Kašperová je členkou Divadla Jonáša Záborského v Prešove, niekoľko rokov ako sestrička Vydarená aktívne pracuje pre projekt OZ Červený nos – Clowndoctors. Diváci RTVS si ju môžu pamätať aj ako hlavnú postavu  filmu Ľúbi neľúbi, ktorý vznikol na motívy románu Jane Austenovej v rámci cyklu Nesmrteľní.

Stanislava Kašperová

RTVS po Šokovi a Kašperovej siahla nakoľko spoločne študovali na Akadémii umení v Banskej Bystrici a sú dobrými priateľmi.Milujem Slovensko je divácky veľmi obľúbený zábavný program už niekoľko sezón. V nových častiach sme sa rozhodli dať šancu mladým talentovaným ľudom. Vybrali sme si skvelého komika Juraja Šoka Tabačeka a populárnu herečku z prešovského divadla Stanku Kašperovú. Pevne veríme, že mladí kapitáni vytvoria skvelú atmosféru v televíznom štúdiu, ktorá sa prenesie aj na televízne obrazovky,“ uviedol programový riaditeľ RTVS Marek Ťapák.

Milujem Slovensko okrem tejto zásadnej zmeny na poste kapitánov prejde aj úpravou scény, pričom nový priestor a možnosti by mala dostať živá kapela. Novú sériu Milujem Slovensko štartuje Jednotka RTVS v piatok 7. septembra. Moderátorom programu ostáva Martin Nikodým.

Odchod Adely Vinczeovej a Dana Dangla zo šou by mal byť pritom iba dočasný. Po novom by sa kapitáni mali každú sezónu striedať a dve dvojice tak budú rotovať. RTVS si pritom Milujem Slovensko poistila pre najbližšie dva roky, s určitosťou by tak mala odvysielať ešte dve série. Kým v tejto najbližšej budú Vinczeová s Danglom chýbať, vrátiť by sa mali budúci rok. Vinczeová potvrdila, že budú s Danglom pokračovať v šou na jeseň 2019“Všade v zahraničí funguje tento koncept tak, že sa striedajú dve dvojice kapitánov, vždy obsezónu,” povedala moderátorka.

Zaujímavosťou pritom je, že kapitáni Milujem Slovensko končia v roku, kedy na Markíze otestovali svoju novú spoločnú šou Dvaja na jedného. Jej pilotný diel s Dominikou Cibulkovou v polovici februára priniesol Markíze vysoký rating až 11,9 % s podielom 30,5 %. Šou si vyskúšala v nedeľnom prime-time pred príchodom Superstar. Na jeseň by už mala Markíza túto šou nasadiť pravidelne.

Čítať viac...
Nahor