Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj foto: TV JOJ

Televízia

Noví hrdinovia zatrasú Nemocnicou: Veľký prehľad jesenných osudov seriálových postáv!

Do Nemocnice prichádza vôbec najviac nových tvárí, pozrite si ich prehľad aj s dejom jesenných častí.

Ostrý seriálový súboj Nemocnice a Dunaja pokračuje aj na jeseň.

Markíza od začiatku tohto roka otvorene poľuje na nemocničný seriál Jojky, ktorý tri sezóny po sebe porážal jej kľúčové televízne highlighty a odsúdil ich k najhorším číslam v histórii ich vysielania.

Vôbec po prvý raz našla Markíza voči Nemocnici úspešnú zbraň až s dobovou sériou Dunaj, k vašim službám, proti ktorej tentoraz Jojka vyráža do útoku s armádou nových tvárí nemocničného seriálu.

Baloga chcú zničiť

Ako je už známe, dej seriálovej Nemocnice v priebehu jesene opustí Rebeka Vargová.

Jej predstaviteľka Nela Pocisková nenakrúca nové časti po tom, čo presedlala do pripravovaného projektu Ranč, ktorý Jojka uvedie v roku 2024.

Rebeka konečne čaká vytúžené bábätko, no radostné očakávanie nebude prebiehať bez komplikácií.

Záver jarnej série sa niesol v znamení tragického pádu lietadla, v ktorom letel Rebekin partner Filip Balog (Alexander Bárta). Po strastiplných udalostiach je dvojica konečne spolu, no Filip po svojom návrate nechtiac spôsobí problémy, na ktoré môže doplatiť celá nemocnica. Cíti sa za to vinný, no tehotná Rebeka ho podrží.

Skutočný problém na Filipa Baloga ešte len čaká.

Príde zo strany pacientky, ktorá sa rozhodne, že sa ho zničí. V hre bude strata dôvery jeho nadriadených aj podriadených, no rovnako vzťah s Rebekou, ktorá prechádza problematickým tehotenstvom.

Nakoniec sa rozhodne, že pre zdravie potomka nebude ďalej pracovať a z Nemocnice odíde.

Noví hrdinovia

Nové diely ovplyvní zásadný zvrat. Zrušili oblastnú kliniku a do Nemocnice sv. Martina z nej mieri trojica svojráznych lekárov a jedna sestra. Spoločne s nimi do deja vstúpia aj mladí medici, ktorí budú robiť vedeniu a doktorom vrásky na čele.

Nové herecké posily Juraj Loj, Ľuboš Kostelný a Robo Jakab

Z aristokratickej rodiny pochádza doktor Juraj Révay (Juraj Loj). Je to starý Bratislavčan, ktorého dávni predkovia slúžili na cisárskom dvore ako lekári. Na prvý pohľad je nadradený a arogantný.

Révay si veľmi ctí svojho otca, slávneho internistu a staré časy, najradšej by vrátil monarchiu a pozíciu rodinných lekárov. Uchováva rodostrom svojej rodiny a vždy drží dekórum. Ctí hierarchiu. Je ženatý. Vzal si rakúsku barónku, majú spolu dve deti, ktoré chodia do najlepších súkromných škôl. Až Nemocnica sv. Martina z Révaya vykreše chlapa, ktorý má „mäso, kosti a emócie“.

Révay má zajačie úmysly, v Nemocnici sa zamestnal iba dočasne.

Plánuje prejsť do novej súkromnej kliniky, štátnou nemocnicou trochu opovrhuje, nevonia mu to tam. Nakoniec však potomok aristokratov nečakane zmení názor a nové miesto si zamiluje.

Ďalšou lekárskou posilou je Kamil Vrabec (Ľuboš Kostelný). Je to neurotik, skôr teoretik ako praktik, jednoducho chirurg, ktorý nerád operuje. Oveľa radšej sa vŕta v počítači, hľadá na internete a v odborných časopisoch všetky možné postupy. Má vždy sto riešení, ako niečo zoperovať, ale nikdy sa sám nevie pre jeden rozhodnúť.

Ako muž si neverí. Kamil ako jedináčik bez otca bol veľmi naviazaný na svoju mamu, možno preto sa zameriava na trochu staršie ženy. Ale vzťahov sa bojí a radšej ostáva skrytý v závetrí. Tajne miluje prichádzajúcu sestričku Beátu (Barbora Švidraňová), no tá má oči pre iného. Kamil vo voľnom čase, keď práve nie je na počítači, pestuje trvalky na balkóne a potom ich chodí sadiť na mamin hrob.

Najbližšie má k docentovi Révayovi, ktorý ho ochraňuje ako mladšieho krehkejšieho brata.

Doktor Vrabec sa domnieva, že v živote ho už nič nečaká. A on ani nič nevyhľadáva. Ale život si ako vždy nájde cestu a prinesie Vrabcovi výzvu, ktorá zalomcuje zabehanými rutinami zarytého starého mládenca.

Posledným z nových lekárov je vlk – samotár Jakub Zima (Robo Jakab). Chirurg, tajomný, zemitý, pôsobí trochu divoko a primitívne a presne tak vykonáva aj chirurgiu. Fyzicky, mäsiarsky. Ľudí nemá rád, najmä ženy mu lezú na nervy. Emócie neukazuje, drží si odstup a neznesie autority.

Jeho postava so sebou nesie tajomstvo, ktoré sa týka jeho nejasnej minulosti. Nik však netuší, čo to môže byť. Býva v opustenom dome, kde sa z času na čas vôbec nesvieti.

V nemocnici sa Jakub Zima dostane do vážneho sporu s bývalou riaditeľkou Adrianou (Kristína Turjanová), ktorá má rada poriadok a poslušnosť.

Lenže Zima nikdy nebude poslúchať a vždy si všetko urobí po svojom – aj samotnú chirurgiu, ktorá je jeho vášňou. Zrejme aj jedinou, keďže v jeho živote absentuje žena.

Nová sestrička Beáta (Barbora Švidraňová) je dominantná. Má potrebu všetko riadiť, komandovať a ovládať, prirodzene sa pretláča do vedúcej pozície a neváha pritom použiť aj intrigy. Je to slobodná štyridsiatnička, ktorá si zúfalo túži nájsť partnera a mať dieťa, lebo v hĺbke srdca je veľmi materská a láskavá, len to nedáva najavo. Kým do nej je zamilovaný Kamil, ona tajne miluje doktora Révaya. Teda, ona si myslí, že tajne, ale všetci to o nej vedia, lebo reč jej tela ju vždy prezradí.

Okolo Révaya totižto behá ako mopslík a zniesla by mu aj modré z neba. Révay je ale verný a na Beátu ani len nepomyslí. V hre bude menej zaujímavý partner, no uspokojí sa s ním?

Dej doplní štvorica medikov, ktorá bude v Nemocnici na stáži. Ich prehľad a charakteristiky nájdete na konci článku.

Hauptmann a Rakovská

S novými doktormi, sestričkou aj medikmi bude mať plné ruky práce staronový riaditeľ Marek Hauptmann (Marek Majeský).

Konečne je však tam, kde sa túžil vrátiť  – na riaditeľskej stoličke a v manželskom zväzku s Vilmou (Petra Vajdová). Ich manželstvo je poznačené divokými hádkami a vášnivými udobreniami. Keď sa zdá, že ich šťastie už nemôže nič narušiť, prichádza nepríjemná rana osudu.

Konečne sa upokojí aj Adriana Rakovská (Kristína Turjanová).

Síce prišla o pozíciu riaditeľky, noneľutuje to. Ako Hauptmannova pravá ruka toho dokáže oveľa viac a s menšou zodpovednosťou. Má pocit, že v živote jej nič nechýba – má super prácu, zabezpečenú a šťastnú dcéru a podriadení ju rešpektujú. Čosi však predsa len absentuje. Láska. Dokáže však sekera Adrika vôbec milovať a pustiť si k telu nejakého muža?

Adriana bude mať problém s novým lekárom Jakubom Zimom (Robo Jakab).

Jeho nevypočítateľné správanie ju irituje a z nemocnice by ho najradšej vyrazila. Jakub si však so sebou nesie temné tajomstvo a Adriana po čase zistí, aké je jeho slabé miesto. Napokon odhalí, že to nie je žiadny tvrďas.

Strata dieťaťa preverí ich vzťah

Braňo Srnčík (Dávid Uzsák) a Agáta Jánošová (Anna Nováková) konečne našli vzájomnú lásku.

Riešia bežné problémy ohľadne bývania a výchovy Agátinej dcéry, ale aj humorné situácie so svojou obľúbenou „geriatriou“ – Srnčíkom seniorom, Hrdličkom a Čiernym.

Noël Mach (Noël Czuczor) s Denisou Antalovou (Eva Mores) prežívajú náročné obdobie.

Spoločne čelia strate dieťaťa, o ktoré prišla Denisa pri samovoľnom potrate. Denisa už dieťa nechce a Noël sa tvári, že je s tým uzrozumený. Lenže nie je. Dvojica zažíva vážnu krízu, ktorá preverí silu ich vzťahu.

Dušan Martiniak (Dušan Ambróš) a Ivanka Rakovská (Ivana Kološová) sú stále zamilovaní, ale Ivanka nadobúda dojem, že doktorovi Dušanovi ako sestrička nestačí. V ich okolí sa práve vtedy zjaví žena, o ktorej si Ivana myslí, že by sa k Dušanovi hodila oveľa viac…

Doktor Mišiak (Juraj Hrčka) je najšťastnejší človek na svete.

Stáva sa otcom, Inge (Kristína Madarová) mu porodí malú Mišku Mišiakovú. Ale nebol by to Mišiak, keby sa nezačal stresovať o svoju prácu, príjem a Miškinu budúcnosť. Jeho nafukovanie problémov bude aj v nových príbehoch zdrojom humoru.

Zuze Maxovej (Zuzana Kanócz) vyšlo v exceli, že najviac sa k Otovi (Daniel Fischer) hodí práve ona. Ale je vôbec možné, aby skončili títo dvaja „mimozemšťania“ ako pár?

Štvorica medikov

Sú v poslednom ročníku na medicíne a ako kamaráti držia spolu za každých okolností. 

Praxujúci medici síce nemôžu prakticky nič robiť, iba sa prizerať, do všetkého sa však motajú, všade zavadzajú a prinášajú svieži mladícky vietor s množstvom humoru.

Noví mladí herci Krištof Tobiáš, Sandra Lasoková, Jerguš Horváth a Kristián Baran

Krištof Adamec (Krištof Tobiáš) je vtipný rebel z dobrej bratislavskej rodiny, drzý, odvážny, rád si užíva pozornosť žien a nikdy mu neujde pekná pacientka, s ktorou môže flirtovať. Strieľa si z ľudí a nikdy s ním nie je nuda.

Zdá sa byť povrchný, ale pod maskou sa ukrýva chlapec, ktorý má problémy s mužskou autoritou, lebo má zlý vzťah k otcovi.

Sandra Horváthová (Sandra Lasoková) – Rómka, ktorá dokázala uniknúť osudu v rómskej osade.

Pochádza z milujúcej a hlučnej rodiny, jej strýko je rómsky vajda, celá rodina je na Sandru hrdá, že sa tak vyšvihla. Sandra je sivá myška, ale je to dobré a temperamentné dievča, ktoré sa musí naučiť dôverovať „gádžom“. Keď sa vyfintí a namaľuje, zrazu je z nej femme fatale. Sandra je šikovná a silná, všetko zariadi, pomôže a dokonca sa dobre vyrovnáva aj s občasnými rasistickými narážkami na jej pôvod.

Jerguš Hanák (Jerguš Horváth) pochádza z vidieka zo západného Slovenska. Je to typ, ktorý odpadáva pri pohľade na otvorené brucho na chirurgickom stole, krehký, cintľavý, precitlivený. Má pocit, že si vybral zlú školu, že nemá na to byť lekárom. Cíti sa ako lúzer, no vďaka praxi v sebe objaví skrytý lekársky talent.

Lukáš Breza (Kristián Baran) je správny chlapec z Terchovej, pochádza z veľmi stabilnej slovenskej rodiny, má veľa súrodencov, rodičia ich milujú a podporujú.

Otec je jeho vzor – tiež správny chlapík, ktorý má pílu a tvrdo maká na svoje deti. Mama je citlivá a láskavá. Lukáš je morálny, vtipný, priateľský a pohyblivý. Tancuje vo folklórnom súbore. Keď sa v skupiny mladých vyskytne problém, Lukáš je vždy ten, čo sa rozhodne správne a rieši.

Čítať viac...
Nahor