Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nové šou Joj odhalené: Púšťa sa do denného formátu aj novinky, ktorá chce meniť ľuďom životy!

Televízia už spustila nábor do dvoch nových projektov, pripravuje sa na ich nakrúcanie.

Kým v ostatnom čase oznamovala prípravy nových projektov skôr Markíza, aktuálne sa pridáva aj Joj. Televízia spustila prihlasovanie divákov do dvoch nových projektov, medzi ktorými sa môže nachádzať aj denná novinka.

Ako prvá spustila nábor nová zábavná hra Pošli ďalej. V originále ide o dennú súťažnú hru, ktorá vychádza z prvotnej originálnej licencie Bruce Forsyth’s Hot Streak. Jej korene siahajú rovnako ako v prípade Inkognita či Hesla hlboko do 20. storočia. Kým v Amerike sa šou dlho neohriala, úspech zaznamenala napríklad v Nemecku, kde sa s prestávkami na rôznych staniciach vysiela od roku 1988. Známa je pod názvom Ruck Zuck. Bežala aj tento rok na stanici RTL Plus, a to denne podvečer o 19:25.

Pošli ďalej z formátov na našom trhu najviac pripomína dlhoročnú dennú podvečernú šou verejnoprávnej televízie 5 proti 5. Joj vyzýva na prihlásenie sa päťčlenné tímy, ktoré sa prídu do šou zabaviť. Hra nie je postavená na vedomostiach ale na šikovnosti. Najvyššou výhrou v jednej relácii má byť 700 eur. V prípade 5 proti 5 je to viac, úspešná rodina môže vo finále hrať o 1 500 eur.

Šou Ruck Zuck alebo Pošli ďalej je postavená na slovíčkach, ktoré musia členovia tímu v krátkom čase uhádnuť. Súperia proti sebe dva päťčlenné tímy. Kapitán tímu, ktorý má právo voľby v danom kole, dostáva na výber dve slová, z ktorých si môže vybrať to, ktoré bude hádať jeho tím. Druhé slovo ide súperom. Princíp hry je jednoduchý, opísať slovo najbližšiemu spoluhráčovi, kým ostatní hráči majú na ušiach slúchadlá a nič z priebehu hry nepočujú. Hráči pri opise nesmú použiť kmeňový základ slova a ani rovnaký opis ako ich predošlý spoluhráč. Čas, dokedy sa musí dostať na rad posledný hráč a uhádnuť kľúčové slovo, je 40 sekúnd.

Ukážka z nemeckej verzie programu

Druhou novinkou, do ktorej Joj spustila prihlasovanie, je šou Reštart. Ide o ďalší projekt, ktorý sa zaradí do kategórie programov ako O 10 rokov mladší, Zmenáreň, Extrémne premeny či aktuálne Najväčší víťaz. Program však bude určený pre všetkých, ktorí sa cítia vyčerpaní a chcú vo svojom živote podstúpiť zmenu. „Cítite sa unavení, vyčerpaní, bez energie? Jednoducho oveľa starší ako v skutočnosti ste? Hoďte stres a nezdravý život za hlavu a chopte sa svojej šance. Pretože ak dokážete zmeniť svoj životný štýl, dokážete všetko,“ hovorí televízia. Nepôjde tak len o chudnutie, formát sa má prispôsobiť tomu, akú zmenu ktorý účastník programu potrebuje.

Nová šou taktiež vychádza zo zahraničnej predlohy, rovnomenného formátu Restart spoločnosti FremantleMedia. Uvádzaný je ako „transformačný formát“, teda program, v ktorom účastníci podstupujú radikálnu životnú zmenu. Restart bol predstavený na Mipcome 2017, ide tak o novinku. Zameriava sa na ľudí, ktorí žijú zlým životným štýlom a napravuje škody, ktoré spôsobil.

Čítať viac...
Nahor