Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Nové bývanie je nové. Prišlo o Martina Čapa, nahradilo ho viacerými odborníkmi

Joj po polročnej pauze vrátilo do vysielania premiérové diely najdlhšie vysielanej relácie Jojky Nové bývanie. To prešlo najväčšou zmenou vo svojej histórii.

Nové bývanie vysiela televízia Joj od septembra 2007 a je vôbec jedinou nespravodajskou reláciou, ktorá sa vo vysielaní trhovej dvojky udržala tak dlho. Aj preto ju nechala televízia od júna 2013 oddýchnuť a teraz reláciu vracia ešte dynamickejšiu s najväčšími zmenami, akými relácia v doterajšej histórii prešla.

Napriek tomu, že je Nové bývanie nové, vizuálne modernejšie a dynamickejšie, nestratilo sa svojej osobitosti. A to napriek vyššiemu prepojeniu s konkrétnymi produktami či firmami. Moderátorom ostal naďalej Vlado Voštinár, ktorý sa spolu s tvorcami od novej série snaží ešte efektívnejšie pomôcť hľadačom nového domova. „V Novom bývaní síce opäť pomôžeme ľuďom nájsť, čo hľadajú, ale tentokrát to nenecháme len na nich. Skúsime sa spýtať ich najbližších, čo by sa im naozaj hodilo a, samozrejme, im ponúkneme alternatívu, ktorú možno ani nečakali. Spolupráca s viacerými realitnými kanceláriami, developermi, či odborníkmi na realitný trh zabezpečí nejednostranný pohľad na posúdenie, ktorá nehnuteľnosť je tá pravá,“ avizuje televízia.

Výraznou zmenou je absencia realitného špecialistu Martina Čapa, ktorý od počiatku relácie tvoril s Vladom Voštinárom nerozlučnú dvojicu. Či sa v programe bude objavovať aspoň nepravidelne sme odpoveď nedostali.

Už aj v predošlej sérii Nového bývania začali svoju úlohu zohrávať bytoví architekti, ktorí pre hľadačov bývania pripravili vizualizácie, ako by ich potenciálny byt mohol po rekonštrukcii vyzerať. Tvorcovia relácie pokračujú v tomto trende a kladú naň ešte väčší dôraz. V relácii bude Vlado Voštinár po novom ponúkať taktiež možnosť hľadať prenájom, nielen kúpu nehnuteľnosti. Televízia si tiež trúfa splniť aj náročnejšie požiadavky klienta na nehnuteľnosť. „Nevyhýbame sa ani atypickým požiadavkám, ako lofty, chaty, hausbóty, či garáže, kancelárie, obchody. V Novom bývaní nájdeme čokoľvek,“ hovorí.

Relácia spolu s novými prvkami zvýšila svoju stopáž o približne 12 minút z pôvodných 30 na súčasných 40 – 45 minút. Aj preto má v programe vyhradený čas od 18:00, dlhé roky sa vysielala tradične od 18:20.

Čítať viac...
Nahor