Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nova završuje modernizáciu správ a publicistiky: Viaceré relácie menia od jesene vizuál!

Český líder pokračuje v modernizácii svojej značky a už od jesene dostanú viaceré publicistické programy nový vizuál, logo aj štúdio.

Nova predstavuje ďalšiu fázu úprav svojho vizuálneho obsahu. Od jesene dostanú novú podobu publicistické relácie Víkend, Koření či bulvárny program Prásk. Novú zvučku dostane tradičná relácia o zákulisí televízie Volejte Novu. Střepiny dostanú nové rubriky.

Víkend začne z nového štúdia vysielať už dnes. Zároveň historicky prvýkrát zmení svoj vizuálny koncept. Nová animovaná zvučka má odrážať pestrosť tém, ktorým sa magazín venuje. Dominantou zvučky je balón, ktorý bude v najbližších mesiacoch pre reláciu charakteristický. Reportér Aleš Vašíček bude totiž v polročnom projekte spoznávať Česko v balóne. Zábery štúdia na konci článku.

Nový vizuál publicistiky Novy vznikol vo vnútri kreatívneho oddelenia televízie pod vedením artdirectora spravodajstva a publicistiky Davida Fialu a Radovana Černého, ktorý je vedúcim grafiky Novy a podpísal sa aj pod novú vizuálnu komunikáciu celej stanice.

„S jesennou sezónou chceme divákom prinášať nielen viac zaujímavého obsahu, ale tiež príjemnejší vizuálny zážitok. Víkend, Koření i Prásk ponúkneme v novom atraktívnom poňatí, ktoré završuje ambiciózny projekt modernizácie spravodajských a publicistických programov Novy. V multifunkčnom štúdiu, odkiaľ vysielame v originálnych setoch všetky tri programy, plánujeme využiť aj špeciálny prvky vizuálnej grafiky. Za veľmi zdarnú považujem aj grafickú podobu všetkých troch programov od štúdia Oficina, ktoré uplatňuje kombináciu rôznych metód výtvarnej práce od klasickej animácie až po rozmanité možnosti 3D spracovania. Publicistika sa zaradí k tomu najlepšiemu, čo z hľadiska dizajnu a kreatívy za posledný rok na Nove vzniklo,“ povedal kreatívny riaditeľ skupiny Nova Alan Záruba.

Nové logá relácií Koření, Víkend, Volejte Novu od jesene 2015
koreni vikend volejte novu logo tv nova jesen 2015

Nové logo bulvárnej relácie Prásk! od jesene 2015
prask logo jesen 2015

Nové štúdio relácie Víkend od jesene 2015
vikend studio tv nova jesen 2015 2 vikend studio tv nova jesen 2015

Čítať viac...
Nahor