Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nová záhrada sa pri štarte priblížila Smotánke! Oslavovať však nebude (sobotná sledovanosť)

Sobota poriadne zamiešala číslami.

Nezostal prakticky kameň na kameni. Sobotná sledovanosť priniesla televíziám niekoľko prekvapení, pričom o niektoré sa aj tento raz postaral hokej. Prípravný zápas Slovenska so Švédmi výrazne ovplyvňoval situáciu v accesse, keď sledovanosť v tretej tretine narástla až cez päť ratingov a stal sa dokonca lídrom na trhu. Tretiny dosiahli podiely nad 12 a pod 16 a 19 %.

Už z týchto čísel je zrejmé, že hlavné podvečerné programy Markízy a Joj skončili v podpriemere. Televízna dvojka odštartovala novinku Nová záhrada, ktorá s prvou zdĺhavou predstavovacou časťou uhrala rating 3,7 % s podielom 13,4 %. Napriek tomu, že ide o podpriemer, televízia zatiaľ vešať hlavu nemusí. Za Smotánkou relácia nezaostala o výrazný kus, keď celebritnú reláciu sledovalo 4,9 % divákov s podielom 17,4 %. Pre Joj je pozitívnou správou aj to, že Nová záhrada zlepšila slot po Fajnšmekerovi aj v konkurencii silného hokeja.

Väčšie prekvapenie však zažila Markíza po siedmej, kedy výrazne stratili jej Televízne noviny. Napriek tomu, že hokej končil krátko po 19-tej, hlavné správy lídra sa dokázali vyšplhať len k podielu blízkemu 27 %. Noviny prekročili 23 %.

Joj bola k Markíze blízko aj s večerným programom, keď jej reprízový film veľmi nezaostal za premiérou lídra. Muži v čiernom 3 uhrali Markíze podiel nad 24 %, film Kúpili sme ZOO sa hýbal okolo 20 %. Vysoko bola opäť Jednotka, Dáždnik svätého Petra uhral podiely takmer 12 a 16 % (12-54 / 12+).

Z menších staníc bolo večer najvyššie Dajto, ktorého Pod kupolou však naďalej klesá. Tento raz trojicu epizód sledovalo okolo 2 – 2,5 % divákov s podielmi medzi 6 až pod 8 percent. Plus uhrala štandard s Profesionálmi a podielmi pod 6 a nad 5 %, okolo päťky sa hýbal aj Kolabs. Doma vymenila Pilcherovsku za Lindströmovku, čo hneď pocítila, keď romantika Hviezdy nad Ölandom uhrala podiel len pod 4 %.

Čítať viac...
Nahor