Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Nová záhrada odštartuje predčasne: Pozrite si, ako bude novinka vyzerať!

Po neúspešnom Fajnšmekerovi skúsi Joj ďalšiu novinku, tento raz sa odrazí od dlhoročne úspešného formátu. Základ optimizmu môže čerpať z už teraz pozitívnych ohlasov.

Jedna novinka strieda druhú. Po tom, čo na Joj neuspel nový kulinársky magazín Fajnšmeker, sa televízia púšťa do nasadenia ďalšieho avizovaného formátu a to skôr, než plánovala.

Nová záhrada sa totiž nakoniec neuvedie po prvý raz na Veľkonočný pondelok, ale o dva dni skôr, v sobotu 4. apríla o 18:00. Joj sa tak predsa len rozhodla pre programovú zmenu, v soboty aktuálne vysielaný Fajnšmeker divákov nezaujal, keď so všetkými troma časťami podliezol hranicu desiatich percent. Relácia tak, pravdepodobne, napodobní Reflex špeciál Markízy a skončí po pár vydaniach. Zmien počas Veľkej noci urobila Joj hneď niekoľko.

Nová záhrada sa však Joj, zatiaľ, črtá v optimistickejšom svetle. Hlavná magazínová novinka jari sa ešte pred štartom teší pozitívnym reakciám, vysokú sledovanosť jej to však zaručiť nemusí. Relácia staví na osvedčené tváre, keď budú programom sprevádzať záhradný architekt Martin Čurda a realizátor záhrad František Laššák. Obaja sú už z televíznej obrazovky známi vďaka relácii Hurá do záhrady verejnoprávnej televízie. Mužskú dvojicu doplní záhradná dizajnérka Marta Salaiová.

Spin off dlhoročnej relácie Nové bývanie sa nebude orientovať len na záhrady. Prerábať sa budú tiež terasy, dvory či ovocné sady. Základom relácie bude zadanie, ktoré tím špecialistov na začiatku každého dielu dostane, a splniť by ho mal do dvoch dní. Súčasťou novinky budú tiež pravidelné tipy a sezónne rady.

Vizitka relácie Nová záhrada
žáner: lifestyle reality
runtime: 45´
produkcia: TV JOJ, Awis/Vision Film
moderátori: Martin Čurda – záhradný architekt, František Laššák – záhradný dizajnér

Zvučka relácie

O Novej záhrade
Nová záhrada nadväzuje na dlhoročný úspech jednej z najúspešnejších relácií televízie JOJ Nové bývanie. Hlavnými protagonistami projektu sú televíznym divákom dobre známi špecialisti – záhradný architekt Martin Čurda a skúsený realizátor záhrad František Laššák. Spolu so svojím tímom dokážu divákov naučiť, ako si možno prerobiť nielen záhradu, ale aj terasu, dvor či ovocný sad. Tím bude posilnený aj o záhradnú dizajnérku Martu Salaiovú. Pri vytváraní záhrady je dôležité, aby vyzerala dobre v každom ročnom období a aby bola zhmotnením predstáv a potrieb majiteľa. Nášmu skúsenému tímu stačia dva dni na to, aby urobil hoci aj zo spustnutého dvora krásne miesto pre oddych a zábavu.

Nová záhrada nie je iba magazín pre záhradkárov, hoci sezónne rady a tipy v nej tiež budú mať svoje miesto. Diváci každý týždeň uvidia profesionálov plniacich jedinečné zadanie. Tím Martina Čurdu nenecháva nič na náhodu, každý krok realizácie konzultuje s priateľmi a príbuznými budúcich majiteľov, ponúka počítačové vizualizácie a dôležitým prvkom sú aj finančné možnosti a cenová kalkulácia. Nová záhrada je vždy aj veľkou výzvou, pretože až prezentácia novovytvorenej záhrady jej majiteľovi po dvoch dňoch práce ukáže, či sa zadanie podarilo, alebo nie.

Moderátori a záhradní experti Martin Čurda a František Laššák
martin curda frantisek lassak nova zahrada

Logo Novej záhrady
logoZAHRADA_green

Čítať viac...
Nahor