Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Nová telenovela Joj Búrka: V hlavnej úlohe svetová Miss Universe aj Christina Aguilera!

Mexická telenovela La Tempestad mala svetovú premiéru na mexickom televíznom kanáli Canal de las Estrelas 13. mája 2013, záverečná 121 časť sa odvysielala 27. októbra 2013. Ide o remake kolumbijskej telenovely La tormenta, ktorú u nás s úspechom vysielala Markíza, po štarte ženskej stanice Doma sa presunula na tématickú stanicu. Producent Salvador Mejía Alejandre ju vyrobil pre mediálnu spoločnosť Televisa, ktorá pôsobí v Latinskej Amerike. Distribuovaná bola aj do európskych krajín, kúpili ju aj najsilnejšie ženské stanice skupiny CME, rumunská Acasă TV a chorvátska Doma. Európsku premiéru mala v Slovinsku na stanici POP TV.

Čítajte viac: Joj to skúša opäť s telenovelou, zaraďuje ju do podvečerného času!

V hlavných úlohách telenovely sa predstavujú výrazné osobnosti Latinskej Ameriky. Celý dej sa točí okolo víťazky celosvetového finále Miss Universe 2010 Ximeny Navarrete a úspešného herca a modela Williama Levyho. Práve tento pár spolu s kvalitnejšou produkciou sú hlavným lákadlom. Na rozdiel od najsilnejších telenoviel Doma – Sila či Fatmagul, má jedna epizóda klasických 40-45 minút, záverečný dvojdiel má spolu takmer 85 minút. Joj tak nebude môcť rozdeliť jeden diel na dva tak ako to urobila Markíza pri spomínanej dvojici telenoviel, čím by predĺžila jej zotrvanie v štruktúre v prípade úspechu.

Okrem víťazky Miss Universe telenovela púta pozornosť aj titulnou skladbou. Tú naspievala spoločne s Alejandrom Fernándezom Christina Aguilera, pričom ich spoločný duet sa stal hitom.

O telenovele La Tempestad: Búrka

Príbeh lásky podnikateľky Mariny Reverteovej (XIMENA NAVARRETEOVÁ) a mladého atraktívneho námorného kapitána Damiána Fabrého (WILLIAM LEVY), majiteľa rybárskej lode Búrka, ktorý žije v malom prímorskom mestečku.

Hotelová manažérka Marina Reverteová (XIMENA NAVARRETEOVÁ) si znepriatelí vplyvného podnikateľa Ernesta Contrerasa (MANUEL OJEDA), ktorého obviní zo sexuálneho zneužívania manželiek svojich zamestnancov. Ernesto prisahá, že sa jej pomstí. Akoby to nestačilo, Marina dostane bolestivú správu, že jej matka Beatriz Reverte (MARÍA SORTÉ), ochorela a je v ohrození života. Musí ju presťahovať a zabezpečiť lekársku pomoc.

Atraktívny mladý muž Damián Fabré (WILLIAM LEVY), námorný kapitán a majiteľ rybárskej lode Búrka, žije v malom prímorskom mestečku. Dcéra starostu Esthercita (LAURA CARMINEOVÁ) je ním doslova posadnutá. Damián spočiatku nereaguje na jej flirtovanie, ale nakoniec kapituluje a ona dovolí, aby ju zviedol. Damián predáva svoj úlovok spoločnosti na spracovanie rýb Neptuno. V nej sa pretnú cesty a osudy Mariny a Damiána. Marina prichádza ako manažérka dohodnúť obchodné aktivity, a tie sa spoja s k Damiánovými záujmami. Marina sa spočiatku k Damiánovi správa povýšenecky, akoby bol jej zamestnancom. Damián ju ignoruje a poníži pred svojimi rybármi.

V meste žije aj Marinin bývalý spolužiak Hernán Saldaña (IVÁN SÁNCHEZ), dnes vplyvný podnikateľ. Hernan spolupracuje s mafiou, ktorá obchoduje s unesenými ľuďmi a ženy predáva na prostitúciu. Jeho spojencom je starosta obce, Fulgencio (CÉSAR EVORA). Hernan chce zničiť spoločnosť Neptuno. Damián by prišiel o živobytie a Marina o výnosy zo svojich obchodných aktivít. Aby ochránili svoje záujmy, musia spojiť svoje sily v boji proti Hernánovi a mafii. Pre spoločné záujmy sú obaja nútení zložiť zbrane, ukončiť vzájomnú nevraživosť a vyhlásiť prímerie. Vtedy si Damián uvedomí, že sa do Mariny zamiloval…

Ich vzťah im však budú komplikovať početní nepriatelia. Okrem starostovej dcéry ktorá je Damiánom posadnutá, sa objaví Mercedes Artigas (DANIELA ROMO), elegantná a tajomná žena, ktorá je biologickou matkou Mariny. Akoby to nestačilo, ukáže sa, že sexuálny predátor Ernesto Contreras je Marinin otec. A ten jej prisahal pomstu za žalobu zo sexuálneho obťažovania…

Kladní hrdinovia:

kapitán Damián Fabré (William Levy)
Marina Reverteová (Ximena Navarrete)

Záporní hrdinovia

Hernán Saldaña (Iván Sánchez)
Esther „Esthercita“ Salazar Arrivas de Fabré / Ada (Laura Carmine)
Úrsula Mata (Mariana Seoane)
Ernesto Contreras (Manuel Ojeda)
Starosta Fulgencio Salazar Medrano (Cézar Evora)

Čítať viac...
Nahor