Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Nové projekty

Nová stanica Markízy štartuje o týždeň, dohodla sa s väčšinou veľkých operátorov (zoznam)

Markíza naďalej rokuje s viacerými operátormi, s väčšinou sa už na šírení novej krimi stanice dohodla.

Presne o týždeň v pondelok 6. júna 2022 odštartuje vysielanie v poradí štvrtá televízna stanica skupiny Markíza Krimi, zameraná na seriály a filmy s kriminálnou a detektívnou tematikou. Televízia sa už pred jej štartom dohodla na jej šírení s väčšinou najdôležitejších káblových, satelitných či IPTV operátorov, informovala.

„Teší nás, že distribuční partneri pozitívne reflektovali na atraktívnu programovú ponuku našej novej stanice Markíza Krimi,“ uviedol Matthias Settele, generálny riaditeľ skupiny Markíza.

Televízia sa sústredí na zaradenie stanice do relevantných platených televíznych služieb, vo voľne dostupnom terestriálnom vysielaní zaradená tak, ako ostatné stanice Markízy, nebude. Dostupná nebude v začiatkoch vysielania ani v platenej sekcii.

„Markíza Krimi nateraz z kapacitných dôvodov prevádzkovateľa nebude súčasťou platenej služby Plustelka, ktorú poskytuje DVB-T operátor Towercom,“ uviedla Markíza.

Zoznam operátorov

Zaradenie stanice Markíza Krimi do svojich programových ponúk potvrdili televízni poskytovatelia ako Slovak Telekom (Magio TV, Magio Sat, Magio Go), M7 Group (Skylink, freeSAT), Orange Slovensko (Orange TV), či DIGI Slovakia (DIGI TV).

Nový krimi kanál budú ponúkať tiež ANTIK Telecom, O2 Slovakia, Satro, Slovanet, DSi Data, SledovanieTV, Lepšia.TV, Kuki TV a okolo 50 ďalších stredných a menších operátorov.

„Naďalej sme v rokovaní so spoločnosťou UPC Broadband Slovakia a ďalšími poskytovateľmi televíznych služieb. Naším cieľom je, aby bol signál stanice Markíza Krimi dostupný čo najväčšiemu počtu divákov,“ dodal Settele.

Program novej televízie

Úplne prvým programom na Markíze Krimi bude v pondelok 6. júna 2022 o 8:30 slovenská premiéra detektívneho filmu Agatha Christie: Hniezdo supov (Crooked House), v ktorom si zahrali aj hviezdy ako Glenn Close či Gillian Anderson.

Diváci sa po prvýkrát na obrazovke Markízy dočkajú kultového seriálu Kosti či Slečna Marplová.

Stanica následne prinesie aj premiérové série úspešných seriálov ako Myšlienky vraha, NCIS – Námorný vyšetrovací úrad či NCIS: Los Angeles, ale tiež viaceré novinky ako napríklad seriál Whiskey Cavalier.

Čítať viac...
Nahor