Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nova Sport 2 pozná dátum spustenia, televízia predstavila podrobnosti a nové logo stanice!

Nova skutočne rozbieha druhý športový kanál, známe sú dôležité podrobnosti.

Informácie o spustení druhého kanála Nova Sport sa potvrdzujú. Televízia už oznámila, že pod značkou Nova Sport odštartuje druhú stanicu 5. septembra 2015, pričom pri tejto príležitosti mení aj logo prvého kanála a spustí úplne novú grafiku.

Nové logo dostane aj súčasný kanál premenovaný na Nova Sport 1
NovaSport 1 logo

„Na novej stanici NOVA Sport 2 predstavíme verejnosti nové atraktívne športy a budeme vo väčšej miere využívať práva na vysielanie prestížnych športových akcií. Pre športových nadšencov pripravíme dvojnásobné množstvo hodín nabitých športom s dôrazom na veľké množstvo priamych prenosov,“ povedal Christoph Mainusch, konateľ a generálny riaditeľ skupiny Nova.

Nová stanica bude od svojho štartu zahrnutá vo vybraných balíčkoch operátorov UPC a O2 v Českej republike, v súčasnosti prebiehajú jednania o zaradení do ponuky slovenských operátorov. Obe stanice budú dostupné v rámci služby VOYO v Českej republike a na Slovensku.

„Klienti O2 TV a UPC v Českej republike a VOYO sa môžu tešiť na rozšírenú športovú ponuku. Ostatní českí a slovenskí operátori už vyjadrili záujem mať obe prémiové športové stanice NOVA Sport v ich individuálnych ponukách,” hovorí Petr Horák, riaditeľ nových projektov skupiny Nova.

NOVA Sport 2
Rozširuje programovú ponuku NOVA Sport zameraním na športy, ktoré si zatiaľ získali obrovskú popularitu predovšetkým v zahraničí a v podobnej miere zatiaľ neboli na Slovensku vysielané. Veľká pozornosť bude venovaná najlepšej lige bojovníkov sveta Ultimate Fighting Championship (UFC), ktorá je najrýchlejšie rastúcim športovým odvetvím v USA. NOVA Sport 2 ďalej ponúkne svetovo známe rugby, ktoré sa tešia popularite od Nového Zélandu cez Južnú Afriku až po Anglicko. Veľký priestor dostanú turnaje v šípkach, ktoré dokážu naplniť obrovské haly v krajinách na západ od hraníc Slovenska. Na svoje si prídu aj fanúšikovia najlepšej basketbalovej ligy sveta NBA, ktorých čaká nepreberné množstvo zápasov. NOVA Sport 2 tak divákom umožní pripojiť sa k stovkám tisícov dychtivých fanúšikov po celom svete a naplno prežívať najväčšie športové udalosti.

NOVA Sport 1
Naďalej orientovaná predovšetkým na mainstreamové športy s účasťou slovenských športovcov, zameria sa predovšetkým na NHL, kde sú hviezdami Marián Hossa, Tomáš Tatar alebo Zdeno Chára. Nebude chýbať Wimbledon s Dominikou Cibulkovou či Martinom Kližanom, celá séria ATP Tour alebo Moto GP. Lákavá bude aj Európska liga, kde pravidelne žiaria slovenskí futbalisti ako Martin Škrtel či Marek Hamšík, a tiež najstaršia futbalová klubová súťaž FA Cup so slávnymi tímami Chelsea, Manchester United či Arsenal.

Zdroj: TS Markíza

Čítať viac...
Nahor