Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nová šou RTVS Záhady tela štartuje: Pozrite si prvé fotografie a všetky podrobnosti!

Televízia predstavila druhý zábavný kvíz v jej programe, ktorý obsadí sobotné večery.

Po Čo ja viem bude mať RTVS druhú rodinnú šou, ktorá v sebe spája prvky zábavy a vedomostí. Tentoraz stavila na koncept bližší markizáckemu Dobre vedieť!, v ktorom budú proti sebe bojovať dve celebritné dvojice spolu s ich tímami. Súťažiť sa má o „zdravé ceny“.

Novinka s názvom Záhady tela sa bude celá točiť okolo ľudského tela a zdravia. „Spôsobuje pád na kostrč slepotu? Zmierňujú zvýšené dávky vitamínu C príznaky chrípky? Ak chcete schudnúť, je lepšie zjesť niečo sladké, alebo osolený chlieb? Prečo pokožka sčervenie, keď ju spáli slnko? Konzumácia vajec zvyšuje mužskú potenciu – je to fakt, alebo mýtus?“ – aj na tieto otázky bude nová šou odpovedať.

Záhady tela sa stanú novým formátom aj žánrom v sobotnom prime-time Jednotky. Štartujú už 22. apríla, konkurovať im budú zväčša premiérové filmy na Markíze a Joj. Hosťami prvého vydania budú Kristína Farkašová, Anna Šišková, Vladimír Kobielsky a Richard Stanke.

Relácia bude chcieť okrem informácií ohľadom ľudského zdravia prinášať aj zábavné fakty a taktiež vyvracať mýty. Súťaž bude prebiehať v celkovo šiestich kolách, odpovedať na otázku bude rovnako ako v Dobre vedieť dokrútka. V nich bude ako expert vystupovať  lekárka Barbora Brezová. „Divákom ozrejmí, ktorá odpoveď je správna a jednoduchou formou vysvetlí, prečo je to tak,“ hovorí televízia. Brezová je slovenská lekárka a chirurgička s európskou atestáciou z chirurgie a špecialistkou na oblasť plastickej a rekonštrukčnej chirurgie. Pôsobí na Klinike plastickej a rekonštrukčnej chirurgie v Bratislave, kde je zaradená do špeciálneho programu v odbore plastickej chirurgie pri Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.

Ako sme už skôr informovali, televízia prekvapila pri výbere moderátora, keď stavila na herca, Mariána Miezgu. „Formát zábavno-vedomostného kvízu ma oslovil, veľmi ma baví a to bol dôvod, prečo som do toho šiel. Ľudské telo je pre mňa naozaj záhadou a sám sa o ňom chcem dozvedieť viac. Na projekt som sa špeciálne pripravoval, dokonca som si kúpil knihu o ľudskom tele. Otázky a odpovede som si čítal takmer nonstop a tiež som prešiel čítacími a kamerovými skúškami,“ povedal k projektu Miezga.

Diváci si vďaka Záhadám tela môžu otestovať, koľko toho o ľudskom tele vedia a zároveň sa dozvedia nové a prekvapivé informácie, o ktorých možno vôbec netušili. V šiestich súťažných kolách sa

Odpoveď sa všetci dozvedia z dokrútky, v ktorej lekárka Barbora Brezová divákom ozrejmí, ktorá odpoveď je správna a jednoduchou formou vysvetlí, prečo je to tak. Barbora je skúsená slovenská lekárka a chirurgička s európskou atestáciou z chirurgie a špecialistkou na oblasť plastickej a rekonštrukčnej chirurgie. Pôsobí na Klinike plastickej a rekonštrukčnej chirurgie v Bratislave, kde je zaradená do špeciálneho programu v odbore plastickej chirurgie pri Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.

zahady-tela-studio-prva-cast zahady-tela-studio-prva-cast1

Čítať viac...
Nahor