Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nová sezóna štartuje! Ako prvá spúšťa pôvodné prime time formáty Markíza

Pozrite sa, ako na začiatok roka nastavili svoje programové štruktúry naše dve najsilnejšie komerčné televízie.  Prime time pôvodnú tvorbu spúšťa tento týždeň iba Markíza, nebudú to však jej pôvodné seriály. 

Už dnes štartujú na Markíze nová séria Zámeny manželiek a novinka Svokra. Obe relácie bude Markíza vysielať dvakrát do týždňa – vždy v utorok a vo štvrtok o 20.30 a 21.30 hod. V pondelky, v stredy a v piatky o 20.30 Markíza ponúkne filmy. Filmy bude vysielať aj počas víkendov. Zmena nastane až od 20. januára, kedy sa na obrazovky vráti seriál Búrlivé víno – Markíza ho bude vysielať denne od pondelka do štvrtka o 20.30 hod., nasledovať bude rovnako denne scripted seriál Rodinné prípady – od pondelka do štvrtka o 21.30 hod.  Na obrazovky Markízy sa od dnes vracia aj Teleráno a podvečer od 17.30 do 19.00 hod. bude Markíza v januári vysielať seriál Susedia.

TV JOJ bude tento i budúci týždeň v prime time vysielať iba akvizície. Pôvodnú prime time tvorbu vráti až od 20. januára. Tento týždeň ponúkne od dnes do piatku štvordielnu historickú minisériu Svet bez konca, ktorá je voľným pokračovaním úspešného projektu Piliere Zeme, ktorý JOJ v premiére vysielala dva roky dozadu, rovnako začiatkom roka. Budúci týždeň bude JOJ vysielať od pondelka do štvrtka seriálovú novinku Vikingovia – vždy o 20.20 hod. dve epizódy za sebou. Vlastnú tvorbu JOJ odštartuje až od 20. januára, kedy sa na obrazovky vráti vynovený seriál Panelák, v tomto týždno odštartuje aj seriálová novinka Vdova (vysielať sa bude od 21.1. každý utorok o 21.30 hod.) a nová premiérová séria Profesionálov (vysielať sa bude od 23.1. každý štvrtok o 21.30 hod.). Ešte týždeň predtým – od 14. januára – vráti JOJ na obrazovku projekt Zbohom Slovensko, ktorý bude vysielať vždy v utorok po 22.30 hod. Vlastnú tvorbu ponúkne JOJ v off time. Už od 2. januára vysiela každý pracovný deň po 18. hodine seriál Klan – V dobrom aj v zlom. Od dnes štartuje premiérová Súdna sieň, ktorú bude JOJ vysielať v novom čase o 17.20 hod., rovnako dnes štartuje aj Top Star magazín, ktorý sa bude opäť vysielať aj na JOJ – každý pracovný deň o 16.30 hod., pričom o 15.45 mu bude predchádzať kvíz Páli vám to.

O čom bude novinka Svokra, ktorá štartuje už dnes o 21.30 hod.?

Pomoc, ide svokra!! Príde, obráti naruby domácnosť, vychová Vaše deti, vychová Vášho psa… Jazdí po Slovensku a má čo povedať do všetkých aspektov domácnosti! Navštevuje problémové rodiny, ktoré z rôznych dôvodov volajú o pomoc skúsenej ženy (neporiadok, finančné starosti, lenivý manžel, neporiadne deti…). Počas niekoľkých dní bude najprv sledovať a neskôr dohovárať a vysvetľovať obom manželom ako na vec. Svokra je dôkazom toho, že aj reality show môžu mať pozitívne, dlhodobé, život meniace následky. Reality šou poskytuje pohľad na transformáciu domácnosti, dáva divákovi možnosť nahliadnuť, ako žijú slovenské rodiny a ako zvládajú svoje deti, domácnosť, rozpočet, atď. Každá epizóda je plná bystrých a užitočných tipov ako viesť domácnosť, ktoré si divák môže vyskúšať. V úlohe svokry sa predstaví repeťácka speváčka Gizka Oňová.

svokra

 

 

Čítať viac...
Nahor