Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: RTVS

Televízia

Nová séria Pečie celé Slovensko je na svete, RTVS ukončila výrobu! Kedy odštartuje?

Nakrúcanie trvalo od konca apríla do polovice júna.

Koncom apríla odštartovala RTVS nakrúcanie druhej série minuloročnej úspešnej novinky Pečie celé Slovensko, ktorej originálny formát sa tak uchytil v ďalšej krajine.

Britský originál The Great Bake Off sa od prvého uvedenia v roku 2010 dočkal rôznych verzií vo viac ako tridsiatich krajinách sveta, pričom na Slovensku s ním slovenská verejnoprávna televízia počíta ako s pravidelným formátom pre dlhodobé vysielanie na niekoľko ďalších rokov.

Základy tomuto cieľu položila RTVS minulý rok, keď sa jej vydarilo uvedenie prvej série šou.

Vôbec najsledovanejší diel Pečie celé Slovensko vlani sledovalo 598-tisíc divákov starších ako 12 rokov s podielom 24,9 %, šou sa podarilo najvyššie vyskočiť vo finále súťažnej časti úvodnej série. Rekord s finále zaznamenala aj v komerčnej cieľovke výkonom 9,1 % a podielom 22 %. Priemerne sa celá séria pred finále hýbala v okolí 7 ratingov.

RTVS medzičasom po jeden a pol mesiaci ukončila nakrúcanie novej 2. série.

Televízia absolvovala celkovo 24 natáčacích dní, počas ktorých vzniklo o jednu epizódu šou viac, než telerozhlas odvysielal minulý rok.

Kým vlani pripravili tvorcovia desať klasických častí, televízia pre druhý ročník potvrdila 11 súťažných epizód, na ktorých konci si jeden zo súťažiacich odnesie titul Majster pekár alebo Majsterka pekárka. Aj tento rok zároveň RTVS mala nakrútiť dva celebritné špeciály – vianočné vydanie, ktoré by sa do vysielania mohlo dostať týždeň pred sviatkami, zároveň mala opäť zrealizovať aj silvestrovský špeciál.

Ako sme už informovali, 2. séria Pečie celé Slovensko by sa podobne, ako minulý rok, mohla na obrazovku dostať v priebehu októbra.

Dá sa očakávať, že nová séria Pečie celé Slovensko odštartuje v nedeľu 2. októbra 2022, šou by si mala zachovať vysielanie v nedeľnom prime-time.  V prípade potvrdenia tohto dátumu štartu by druhá séria spoznala víťaza v nedeľu 11. decembra, o týždeň neskôr by ponúkla vianočné vydanie. Na sobotu 31. decembra by zas mal byť naplánovaný silvestrovský diel.

Zostava tvárí programu ostáva nezmenená. Moderátormi druhej série Pečie celé Slovensko budú opäť Juraj Bača a Milan Zimnýkoval, ako porotkyne sa aj tento rok predstavia profesionálne cukrárky Petra Tóthová a Jozefína Zaukolcová.

V šou sa opäť stretne 12 súťažiacich, na ktorých čakajú najrôznejšie výzvy z oblasti pekárstva a cukrárstva.

Čítať viac...
Nahor