Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nová rozprávka RTVS bude stáť vyše 1,2 milióna eur, výroba sa už rozbehla!

RTVS dodržiava rozbehnutú tradíciu vianočných rozprávok, tieto sviatky uvedie Zázračný nos.

Nová vianočná rozprávka RTVS sa už vyrába. Telerozhlas a produkčná spoločnosť Filmpark production, s.r.o. od júla nakrúcajú rozprávku Zázračný nos, ktorej výroba by mala trvať do augusta. Kompletný rozpočet by sa podľa aktuálne zverejnenej zmluvy mal vyšplhať na 1 213 836 eur aj s DPH. Finančný vklad RTVS je na úrovni 154 330 eur, vecný má dosiahnuť výšku 400 134 eur. Zvyšná suma rozpočtu je na strane Filmparku.

Rozprávka Zázračný nos sa bude odohrávať v dvoch kráľovstvách. Tvorcovia hľadali vhodné lokácie, vybrali si zámok v Buchloviciach a hrad Buchlov, Smolenický zámok, Lednice, Trnavu aj Mikulov. Aktuálne je štáb v Buchloviciach, kde majú vzniknúť interiérové scény z kráľovstva kráľa Artura a jeho jedinej dcéry Diany, píše idobryden.cz.

Hlavné postavy, ako informovalo aj Mediálne.sk, stvárnia Kristína Kanátová, Mária Breinerová, Daniel Fischer, Vladislav Plevčík, Miro Noga, Petra Šimberová, Milan Ondrík, objaví sa hneď niekoľko tvárí Divokých koní ako Pavel Višňovský, Christopher Michael Paulíny, Ján Dobrík, Anna Javorková či Ivan Romančík. Zahrať si má aj Iva Janžurová alebo Adrian Jastraban.

Hlavnou postavou rozprávky je Diana, ktorá bude musieť pri hľadaní lásky ísť priamo za nosom. Námet rozprávky, za ktorým stojí Zuzana Kolmosová, sa bude pohrávať s vôňami. Režisérom diela je Stanislav Párnický, ktorý stál aj za seriálom RTVS Kolonáda.

Vizitka rozprávky Zázračný nos
Námet: Zuzana Kolmosová
Scenár: Zuzana Kolmosová, Naďa Uličná
Režisér: Stanislav Párnický
Kameraman: Ivan Finta
Strih: Marek Kráľovský
Hudba: Rasťo Dubovský
Kostýmový výtvarník: Zuzana Miháliková, Lucia Ivanová
Producent: Peter Neveďal

Foto: idobryden.cz

Čítať viac...
Nahor