Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nova predstavila nový „revolučný“ vizuálny koncept! Podaril sa jej, pozrite sa (video, foto, info)

S novou grafikou v jarnej sezóne prichádza aj český televízny líder. Ten posúva vpred celú svoju vizuálnu komunikáciu, hovorí o nej ako o revolučnej.

Staničné grafiky túto jar nemenia len slovenské televízie. V druhej polovici mája 2015 sa vynovila aj česká televízna jednotka Nova, ktorá mení celý svoj vizuálny koncept, od ktorého sa bude odvíjať celá jej vizuálna komunikácia. Nová staničná grafika je tak len súčasťou zmien, ktoré po prvý raz Nova ukázala v nedeľu 17. mája.

Hlavným a spojujúcim prvkom výtvarného konceptu s názvom „Nova Organic Spiral“ je živá špirála. Práca s organickým 3D kruhom ako novým základným elementom identity TV Nova prináša otvorený priestor pre rozvoj moderného imidžu celej televízie. Nový vizuál je zameraný ako na prezentáciu korporátneho imidžu Novy tak aj v ďalšom pláne na podporu jej jednotlivých produktov a tematických žánrov. Pritom je vo svojom celku stále konzistentný a jednotný, čo považuje pre brand Novy za dôležité. Chceme ho takto posunúť do roku 2015 s jasnou víziou do budúcna,“ povedal Alan Záruba, kreatívny riaditeľ skupiny Nova.

nova tn dizajn 2015

Kľúčová televízia skupiny CME, podobne ako Markíza, aj naďalej vo svojom idente pracuje s tvárami televízie. „V organickej špirále sa objavujú hlavné tváre spravodajstva a seriálov Novy,“ hovorí televízia.

Nová grafika Markízy: Líder prišiel s radikálnou zmenou, je dynamickejší a farebnejší

Veľký vizuálny projekt Novy začal vznikať v novembri 2014 v kreatívnom zázemí televízie pod vedením Zárubu a vedúceho grafiky Novy, Radovana Černého. Autorom celého konceptu „Nova Orangic Spiral“ je uznávaný grafický dizajnér Miroslav Šišma, ktorý aktuálne pôsobí v prestížnom newyorskom štúdiu Sibling Rivalry Studio. Spolupracoval aj na vizuále filmového kanálu Nova Cinema (2013). „Koncept Nova Orangic Spiral je základom pre výraznú obraznosť a dynamický štýlový dizajn umožňujúci efektívnu vizuálnu komunikáciu na najvyššej profesionálnej úrovni,“ hovorí televízia.

nova ordinace modrava dizajn 2015

Aj Nova, podobne ako v novej grafike RTVS, zdôrazňuje v priebehu celej dĺžky upútavok informáciu o dni a čase vysielania promovaného programu. Umiestnená je na stred spodnej časti obrazovky. Nový vizuál priniesol niekoľko moderných zmien, ktoré televízia odchytala od zahraničných staníc. „Pristúpili sme aj ku štrukturálnym z menám skladby nášho on-air proma, ktorú sme doplnili o nové prvky a formáty po vzore zahraničných staníc. Dochádza k zmene aj obvyklej rutiny pre striedanie sezónnych imidžových kampaní v prospech dlhodobejšej stratégie nášho korporátneho imidžu,“ pokračuje televízia.

Nová grafika RTVS: Jednotka a Dvojka sa výrazne zmenili, dvojbodky ožili

Nova upravila aj svoju hudobnú identitu, pod ktorú sa podpísali hudobní skladatelia Marián Molčák a Marián Balata. Zmenil sa aj font, s ktorým televízia pracuje, pričom si u českého typografa Tomáša Brousila nechala vyvinúť vlastné korporátne písmo s názvom Organica.

nova ordinace dizajn 2015

„Chceme priniesť divákom televízie Nova pestrejší a variabilnejší systém grafickej výbavy on-air aj off-air promotion. Pridali sme nové vizuálne prvky, vymenili sme hlavní staničný font i hudobné logo. Celý výroba proma je teraz omnoho organickejšia,“ doplňuje Černý.

Showrell novej „revolučnej“ grafiky TV Nova

Zdroj: TV Nova

Čítať viac...
Nahor