Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nová politická šou Joj už pozná vysielací čas aj minutáž, televízia s ňou vyrukuje od septembra! Odštartuje aj Čau, Lujza

Televízia oficiálne potvrdila prípravy novej politickej šou, s ktorou si to po rokoch opäť namierila do prime-time.

Joj sa vracia ku svojej niekdajšej tradícii. Kým televízie spravidla vysielajú politické debaty v čase nedeľného obeda, televízia z Koliby v minulosti niekoľko rokov pravidelne vo večernom čase vysielala politické talkshow, ktoré stavala na dynamickejšom koncepte priamej konfrontácie aktérov či moderných vizuálnych prvkoch. Posledne takto vysielala reláciu DeFacto do jari 2010, kým jej moderátor, Daniel Krajcer, nevstúpil do politiky. Odvtedy Joj na politické debaty zanevrela a nepripravovala ani špeciálne predvolebné vysielania.

Ako sme vás prednedávnom informovali, v televízii sa po deviatich rokoch opäť začalo intenzívne hovoriť o návrate k politickej talkshow. V ostatnom čase pri divokom celospoločenskom dianí záujem komerčných televízií, ako aj ich divákov, o politiku opäť narástol, čo vlani primälo aj Markízu k návratu formátu Na telo po piatich rokoch. Počas nich taktiež na jej obrazovke pravidelná politická debata chýbala.

Joj už oficiálne potvrdila, že pre najbližšiu jeseň pripravila nový politický večerný formát s názvom Na hrane. S ním sa na obrazovkách predstaví aj nová tvár medzi moderátormi politických šou, keď televízia do formátu angažovala novinára časopisa Týždeň, Michala Magušina. Práve tam si už moderovanie viacerých debát odskúšal, zároveň má s politikou skúsenosti v rámci štúdií politickej filozofie v Amerike, v Londýne vyštudoval žurnalistiku. Stážoval tiež vo Financial Times.

Televízia zároveň potvrdzuje, že sa s novou politickou talkshow opäť vyberie do pravidelného večerného slotu. Reláciu Na hrane plánuje vysielať vo štvrtky o 21:40, kde bude nasledovať po jednej z vlajkových lodí Joj, Inkognite. Z programu nemá zmiznúť ani glosátorská šou Sedem, ktorá bude na politickú šou nadväzovať nielen programovo, ale aj obsahovo glosovaním politických tém. Televízia už pritom potvrdila náhradu za Mariána Leška, ktorý bol súčasťou televíznej Sedmičky od počiatkov ešte na Markíze, nahradí ho dosiaľ občasný glosátor, Boris Farkaš.

Joj chce opäť pri nasadení politickej debaty do prime-time priniesť živý a moderný formát. Sľubuje podobný koncept ako z minulosti, keď bude moderátor v každom vydaní konfrontovať dvoch hostí, a to pri účasti aktívneho publika zloženého z podporovateľov či odporcov diskutujúcich. Súčasťou relácie má byť moderné štúdio, pôjde pritom o svižný formát s polhodinovou stopážou. V rovnakej dĺžke sa hýbe napríklad aj nedeľné Na telo. Televízia pre Na hrane bude pravidelne zadávať viaceré prieskumy nielen preferencií, čo bolo dosiaľ pravidlom na RTVS či Markíze.

Joj od septembra obohatia hneď dve večerné talkshow. Ako je už známe, na obrazovky chystá aj novinku Lujzy Garajovej Schramekovej, Čau, Lujza!, ktorá bude taktiež hostiť dvoch hostí, avšak pri rozoberaní úplne iných tém. Hosťami relácie budú pravidelne manželské páry, s ktorými sa bude Schrameková rozprávať o ich súkromí, čeliť v štúdiu budú aj netradičným výzvam a do súčasťou programu budú aj detí párov, ktoré z ich bežného života prezradia viac.

Televízia už naznačila, že zábavná talkshow Schramekovej sa na obrazovkách uvedie až v priebehu nasledujúceho mesiaca, v prvý septembrový týždeň chýba. Miesto by však podľa aktuálnych správ mala nájsť v pondelkovom prime-time, kde vytvorí novú dvojičku s dlhodobo zavedeným Inkognitom. To už niekoľko sezón ponúka v pondelky dve časti za sebou, od septembra tak televízia ponechá len jednu.

Joj bude okrem toho v septembri prime-time vypĺňať novým komediálnym seriálom Delukse, ktorý nájde miesto v stredajšom prime-time. Televízia ho štartuje v stredu 4. septembra. Deň pred tým sa uvedie netradične v utorok Česko Slovensko má talent, ktoré bude následne vypĺňať sobotné večery. Do hlavného vysielacieho času taktiež Joj uvedie televíznu verziou mysterióznej Trhliny, piatky a nedele bude vypĺňať filmami a svojimi hlavnými sezónnymi premiérami.

Čítať viac...
Nahor