Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Nova na jeseň: Doktoři z Počátků zaútočia na jednu z dlhoročných istôt Primy!

Prima aj Nova sa pre túto jeseň rozhodli pre podobný krok. Svoje nadpriemerne sledované nedeľné seriály nasadia dvakrát počas pracovného týždňa.

Nova, narozdiel od Primy, nechystá zásadnejšie novinky. Tou najvýraznejšou je zmena nasadenia úspešného seriálu Doktoři z Počátků. Jeho tretiu sériu televízia presunie z nedeľných večerov na pracovný týždeň, pričom zdvojí počet epizód na jeden týždeň. Po novom ho Nova plánuje vysielať v pondelky a stredy o 20:20. V tom čase už štvrtý rok vysiela Prima svoju najväčšiu istotu, seriál Cesty domů. Nič by sa na tom nemalo zmeniť ani túto jeseň a to napriek tomu, že Prima opäť premýšľala nad presunom seriálu, keď na pondelok o stredu o 20:15 plánovala zaradiť seriál Svadby v Benátkach. Od 12. augusta by sa však novinka Primy mala naisto presúvať na utorky a štvrtky.

Cesty domů sa počas ostatnej jari pohybovali na úrovni 800-tis. divákov,  Doktoři z Počátků sa pravidelne blížili k 1,5 miliónu. Pre porovnanie, dlhoročná trvalka Ordinácia v ružovej záhrade sa pohybuje od 1,8 a v najsilnejších dňoch do takmer dvoch miliónov divákov. Počas teplých večerov, pochopiteľne, počet divákov u seriálov klesal. Doktoři z Počátků v novom nastavení odštartujú 25. augusta, Cesty domů sa vrátia už o týždeň skôr 18. augusta.

Jeseň na Prime: Tri pôvodné seriály a päť zábavných noviniek!

V pondelky a stredy po Doktoroch plánuje Nova vysielať akvizičné seriály – na úvod týždňa Mentalistu a uprostred NCIS. V utorky po Ordinácii pokračuje Nova s publicistikou Víkend, vo štvrtky s bulvárnym magazínom Prásk. V piatky televízia staví na české rozprávky a „megafilmy“, v soboty na české filmy. Na nedeľu Nova presúva seriál Kriminálka Anděl, prinesie premiérovú 4. sériu. Novinkami budú tiež hudobná relácia Chart Show a kuchárska relácia – Vaření s Láďou Hruškou.

S Ordináciou v ružovej záhrade – pre Primu neprekonateľnou prekážkou, sa už od 26. augusta stretnú Svadby v Benátkach, ktoré Prima odštartovala v nedeľnom prime-time toto leto. Po úvodnej epizóde s takmer miliónom divákov seriál klesol k 750-tis. divákom a neskôr k hranici 600-tis. Prima si však verí a po rokoch chce navýšiť svoje výkony v utorky a štvrtky. Minulú jeseň sa jej to nepodarilo s nákladnými Vyvolenými, túto jar s filmami.

 

Čítať viac...
Nahor