Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nová celoplošná televízia IN TV štartuje! Tu všade ju naladíte, čo prinesie?

Na Slovensku spúšťa vysielanie nová plnoformátová televízia. Ide o ďalší z nezávislých projektov, orientuje sa na náročnejšieho diváka.

Nová televízia IN TV štartuje. Svoje prvé vysielanie ponúkne už dnes 23. februára o 20:30, kedy začína s predvolebnými diskusiami.

IN TV bude ďalší z projektov, ktorý sa pokúsi o nezávislé vysielanie. Stojí za ňou Norbert Lichtner, ktorý odišiel zo Slobodného vysielača. Stanica chce ponúknuť „hodnotné správy, nie s plytkým obsahom“. Spravodajstvo bude dodávať Občianske združene Infovojna, za ktorým stojí práve Licthner. Sľubuje objektívne a overené informácie zo Slovenska i zahraničia. Väčší priestor majú dostať občianské témy. Na spravodajstve sa bude podieľať aj Ľubomír Huďo, ktorý zas mimo iného pôsobil aj ako redaktor kontroverzného časopisu Zem & Vek. Lichtner a Huďo sa ujmú aj predvolebných debát.

IN TV si ako jeden z cieľov dáva návrat k „pôvodnému poslaniu žurnalistiky  – informovať, vzdelávať a zabávať“. Prinesie diskusné formáty, investigatívne relácie, ktoré sa v priebehu rokov dostali na Slovensku do úzadia, dokonca chce priniesť aj talentové programy a iné formáty. Vysielať bude aj akvizičné filmy a seriály, avizuje aj vysielanie pre deti a mládež.

Televízia sa chce orientovať na náročnejšieho diváka. Podobne ako Slobodný vysielať sa chce v záujme nezávislosti držať ďalej od inzerentov a svoje vysielanie financovať aj zo zdrojov od divákov. Tvárou spravodajstva televízie bude po odchode z Markízy aj Martina Šimkovičová.

„Prieskum verejnej mienky na Slovensku a nasledujúca kvalitatívna analýza televízneho vysielania a programovej štruktúry najsledovanejších televízií ukázali, že existuje priestor pre vznik novej televízie. Otvára sa možnosť komerčného úspechu televízie so zameraním na kvalitnú publicistiku, seriózne spravodajstvo, užitočné programy a nezvyčajnú zábavu. Slovenské publikum potvrdzuje záujem o komerčnú televíziu, ktorá bude nositeľom kvalitného, necenzurovaného spravodajstva, publicistiky, zaujímavých dokumentárnych filmov, kultúry či detských programov. IN TV – iná televízia, je plnoformátová televízia, ktorá vznikla na základe dopytu po atraktívnych programoch, ako potvrdil spomínaný prieskum,“ uvádza televízia.

Pokrytie IN TV
Satelitné vysielanie – na družici Astra má začať vysielanie v prvý marcový týždeň
Lokálni poskytovatelia – Isper, Antik

DVB-T
Košice (41. kanál) – IN TV
Prešov (41. kanál) – IN TV
Tatranská Lomnica – Poprad (28. kanál) – IN TV
Michalovce (48. kanál) – IN TV
Bratislava (32. kanál) – IN TV
Levice (52. kanál) – IN TV
Trnava (49. kanál) – IN TV
Nitra (36. kanál) – IN TV
Martin (41. kanál) – IN TV
Nové Zámky (40. kanál) – IN TV
Zvolen (42. kanál) – IN TV
Banská Bystrica (44. kanál) – IN TV
Liptovský Mikuláš (23. kanál) – IN TV
Trenčín (40. kanál) – IN TV
Žiar nad Hronom (41. kanál) – IN TV
Galanta (29.kanál) – IN TV
Levoča (31.kanál) – INTV
Žilina (56.kanál) – INTV
Čadca (25.kanál) – INTV
Piešťany (42.kanál) – INTV
Prievidza (41.kanál) – INTV
Spišská Nová Ves (32.kanál) – INTV
Ružomberok (41. kanál) – INTV
Rimavská Sobota
Hlohovec

Čítať viac...
Nahor