Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Správy Novy s množstvom zmien! Televízia ich pripravovala takmer rok (fotky nového štúdia)

Od nedele 23. marca prejdú Televízne noviny Novy modernizáciou. Televízia začala na novom vizuáli správ pracovať už v apríli 2013, dnes predstavila novinárom prvý výsledok.

Nova sa snaží ísť so svojimi správami s dobou. Už od tejto nedele dostanú Televízne noviny aj ďalšie spravodajské relácie novú zvučku a logo, pričom sa budú vysielať z úplne nového štúdia. Najväčšou novinkou má byť špeciálny moderátorský stolík, na ktorého čele je obrazovka umožňujúca aktuálne reagovať na zahlasovanú reportáž. „Projekčné pole umožňuje zobraziť názov komentovanej reportáže alebo súvisiaci materiál,“ povedala pre Digizone.cz hovorkyňa Novy Anna Suchá.

Nové správy Novy budú ešte dynamickejšie, televízia sľubuje bohatú prácu so svetelnými efektami v ľtúdiu a taktiež vynovené zábery kamier. Televízia sa v rámci zmien pokúsila čo najviac prepojiť správy s modernými technológiami. Na obrovskej projekčnej stene o veľkosti 20 metrov štvorcových budú obrázky a živé vstupy zobrazované v HD kvalite, reportéri dostali do svojich tabletov a mobilov novú aplikáciu, pomocou ktorej budú môcť medzi sebou komunikovať ešte efektnejšie.

Televízia kompletnú zmenu spravodajstva riadila vo vlastných kapacitách pod hlavičkou art directora spravodajstva Novy Alana Záruby. Externej firme Ungroup slovenského architekta Jaroslava Holotu nechala navrhnúť projekt štúdia, novú grafiku vyrobilo kreatívne oddelenie Novy na čele s Michalom Pacinom.

Nové štúdio Televíznych novín Novy od marca 2014
televizne noviny tv nova marec 2014

televizne noviny tv nova marec 2014_02

televizne noviny tv nova marec 2014_03

televizne noviny tv nova marec 2014_04

televizne noviny tv nova marec 2014_05

televizne noviny tv nova marec 2014_06

Foto: TV Nova
Zdroj informácií: Digizone.cz

Čítať viac...
Nahor