Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nora Mojsejová sa konečne dočkala, dostane sa na slobodu!

Košický krajský súd zrušil pôvodné rozhodnutie o predĺžení Mojsejovej väzby o ďalšie dva mesiace.

Košická podnikateľka a obľúbená mediálna postavička, Nora Mojsejová, sa dočkala. Košický krajský súd dnes rozhodol, že sa po vyše roku dostane na slobodu. Informovala TV JOJ.

Prokurátor pôvodne žiadal, aby Mojsejová strávila za mrežami ďalšie štyri mesiace, okresný súd mu vyhovel čiastočne a Mojsejovej väzbu predĺžil o dva mesiace. Mojsejovej obhajkyňa však podala voči tomuto rozhodnutiu protest. „Máme za to, že dôvody väzby k dnešnému dňu konania nie sú a ani neboli,“ povedala. Krajský súd v Košiciach nakoniec toto rozhodnutie zrušil.

FOTO: Pozrite sa, ako Mojsejovú zmenil čas za mrežami!

Mojsejová sa na slobodu dostane už budúci piatok 3. októbra. Podnikateľku zadržali 3. septembra 2013 pre obvinenia zo zločinu neodvedenia dane a poistného v rokoch 2007 až 2010. Od 6. septembra sedí v košickej väznici. Obvinená bola spolu so 14 ľuďmi z daňových podvodov vo výške 1,5 miliónov eur, v súčasnosti počet obvinených narástol na dvadsať a spoločne mali obrať štát až o 4,5 milióna eur. Mojsejová strávila za múrmi väznice nielen svoje narodeniny, ale aj Vianoce a oslávila tam príchod Nového roka.

Čítať viac...
Nahor