Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nikodým konečne prehovoril: Pre toto moderuje mítingy Smeru!

Moderátor je dlhodobo kritizovaný, že sa spája s vládnucou politickou stranou a zároveň je tvárou verejnoprávnej televízie. Po sprísnení pravidiel možno bude musieť túto spoluprácu prehodnotiť.

Martin Nikodým prehovoril o svojom spojení s akciami politickej strany Smer. Moderátor je ich tvárou už niekoľko rokov, pričom pravidelne je za účasť na mítingoch kritizovaný. Napriek tomu, že si už spoločne s kolegami z brandže aj on sám zo seba uťahuje, k situácii sa zatiaľ príliš nevyjadroval.

Moderátor hovorí, že akcie Smeru berie ako akúkoľvek inú prácu. „Normálne som dostal ponuku z agentúry, ktorá pre stranu mítingy organizuje. Je pravda, že som to zvažoval dlhšie. Dokonca som sa pýtal svojich priateľov, čo si o tom myslia, či do toho mám ísť, alebo nie. Osem z desiatich povedalo, že to mám brať ako remeslo,“ povedal Nikodým pre Denník N.

Ponuku podľa vlastných slov prijal na základe toho, ako akcie vyzerajú. Ja tú prácu hodnotím v prvom rade podľa toho, ako podujatie vyzerá. Gro celého toho programu vlastne nie je o politike ako takej. Je o zábave pre ľudí a vystúpeniach spevákov. V prvom rade je to šou. Pekne nasvietená, s dobrým scenárom, profesionálne pripravená. Jednoducho, má svoju úroveň a dokáže prilákať ľudí. To je pre mňa dôležité,“ pokračuje.

Zároveň pripomína, že sa nepodpisuje pod politiku, akú strana razí: Aj keď ma tak môžu niektorí označovať, nie som smerák, nie som ich člen. Nenesiem zodpovednosť za názory strany.Pri rozhodovaní napriek tomu zohráva úlohu aj politická strana. V minulosti už totiž dostal ponuku od HZDS, ktorú ale práve pre túto politickú stranu odmietol.

Či bude Nikodým moderovať akcie Smeru aj naďalej, je otázne. RTVS pre najbližšie voľby vydala dokument Pravidlá volebného vysielania pre voľby 2016, ktoré už platia aj pre externých spolupracovníkov a tiež všetkých moderátorov.  „V texte upozorňujú moderátorov na možný konflikt záujmov, ak by zároveň popri práci pre RTVS pomáhali s propagáciou nejakej politickej strany, kandidovali za ňu alebo od nej získavali nejaké výhody,“ píše Denník N.

Nikodým o podobnom dokumente ešte donedávna nevedel. Priznal, že sa bude musieť podľa nich zariadiť. V aktuálnom rozhovore povedal, že ak by sa mal rozhodnúť medzi moderovaním akcií Smeru a Milujem Slovensko, vybral by si reláciu Jednotky. V lete tiež moderoval druhú sériu šou Naj dedinka Slovenska, aktuálne je aj tvárou televíznej súťaže TV šanca.

Čítať viac...
Nahor