Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

NHL sa môže vrátiť na neplatenú slovenskú stanicu: Jedna z veľkých televízií rokuje!

Zápasy najprestížnejšej hokejovej ligy aktuálne ponúka platená stanica Nova Sport.

Hokejoví fanúšikovia by sa po rokoch mohli dočkať návratu NHL na voľne šírenú slovenskú stanicu. Túto možnosť otvorila jedna z veľkých slovenských televízií.

V minulosti nočné prenosy z NHL ponúkala verejnoprávna televízia, v roku 2013 kúpila zápasy stanica Slovak Sport pre svoj tretí kanál. Pravidelné prenosy bežia na platenom kanáli Nova Sport, ktorý však nemá dostupný každý. Tento česko-slovenský kanál je zároveň športovou stanicou aj slovenskej Markízy, ktorá vlastný športový kanál neprevádzkuje. Stanica však nakupuje práva ako pre český tak slovenský trh.

Práve Markíza pritom potvrdila rokovania o možnosti doniesť NHL na jej obrazovky. Zápasmi zo zámorskej ligy by pravdepodobne rozšírila ponuku stanice Dajto, ktorú sa stále viac snaží profilovať športovo.

V tejto sezóne do Dajto investovala televízia zakúpením španielskej futbalovej La Ligy. Investícia však napriek atraktívnemu klubovému zastúpeniu výrazné úspechy nepriniesla, dosahovala na stanici často len priemerné ale i mierne podpriemerné výkony.

Ambícia získať NHL len potvrdzuje súčasné snahy Markízy posilniť Dajto o najprestížnejšie súťaže. Pred zakúpením La Ligy mala totiž podľa našich informácií v pláne získať práva na Ligu majstrov, o ktoré však bojovala RTVS a nakoniec ich získala. Aj v Záhorskej Bystrici mal prevládať záujem o EURO 2016, v minulosti z veľkých turnajov televízia kúpila olympijský hokej. Najbližšie bude vysielať obnovený Svetový pohár v hokeji s výberom najlepších hráčov sveta. Slovensko však prvýkrát bude chýbať. Pokračovať bude vo vysielaní kvalifikačných duelov slovenskej futbalovej 21-tky, zápasov boxu či prenosov z pokrových turnajov.

Čítať viac...
Nahor