V siedmom nebi už túto nedeľu vyskočilo, druhý súboj so Superstar vyhralo! Tá udržala úroveň zo štartu
5. marca 2018  //  Aktuálne, Televízia  //  Bez komentárov

Joj sa už túto nedeľu podarilo dostať do vedenia, Superstar si však väčšinu divákov po štarte udržala.

V siedmom nebi druhý stret so Superstar zvládlo víťazne. Napriek tomu, že spevácka šou ešte v počiatku mala držať mierne vedenie, Siedme nebo v priebehu večera silnelo a celkovo si malo pozrieť 9,8 % divákov s podielom 27,1 %. Medzitýždenne tak rástlo o takmer jeden a pol ratingu. Superstar oproti štartu klesla len o málo, keď jej druhú časť malo sledovať 9 % divákov s podielom 22,8 %. Pre samotnú šou však ide o vlažné výkony, s predchádzajúcou sériou sa držala s úvodnými kastingami na úrovni 30 – 32 podielových percent. Túto sobotu už klesla Superstar aj v Česku, kým pri štarte tam dosiahla v komerčnej cieľovke 15-54 podiel okolo 28 %, teraz to bolo len okolo 22 %. Šou medzitýždenne prišla len v tejto cieľovke o 100-tisíc divákov.

V celkovom publiku na Slovensku bez prekvapenia dominovalo Siedme nebo, sledovať ho malo cez 630-tisíc divákov, čo je medzitýždenne nárast o takmer 70-tisíc divákov. Superstar stratila okolo 20-tisíc divákov s takmer 410-tisíc divákmi, Inšpektor Max na Jednotke dokázal tento týždeň porásť, keď mu pribudlo približne 45-tisíc divákov nad úroveň 375-tisíc. Podiel v 12+ šiel cez 15,5 %, v komerčnej cieľovke si kriminálka polepšila taktiež výkonom 5,5 % a podielom cez 13 %.

Bojovníci severu aj Non-Stop na Dajto uhrali zhodne vyše 5 %, Teória všetkého na Doma šla len pod 3 %. Kriminálky na Wau sa hýbali zväčša pod 3 %, šli aj nad trojku.

Výkonnosť celého dňa ale aj večera, najmä v čase spravodajstiev, ovplyvňovala zásadne Jednotka a politické dianie na Slovensku. Rekordné bolo O 5 minút 12, napriek tomu, že svoje naplánované večerné vyhlásenie v RTVS uskutočnil iba Robert Fico, telerozhlas v plánovanom čase po 19:40 odvysielal všetky nedeľné vyhlásenia najvyšších ústavných činiteľov podľa poradia, v akom mali v RTVS vystúpiť s prejavmi. Verejnoprávna televízia v tomto čase dorovnala hlavné komerčné spravodajstvá, priniesli sme kompletný článok k nedeľnému televíznemu vysielaniu súvisiaceho s politickými vyhláseniami či reláciami.

Podvečer Susedia uhrali share okolo 24 %, Nové bývanie sa malo dostať na 20,5 %. Televízne noviny šli pod 28 %, Noviny na 23 %, celkovo však vyhrali s 658-tisíc divákmi, Televízne noviny malo sledovať 620-tisíc divákov. Viac informácií nájdete v samostatnom článku.

Jednotka vďaka O 5 minút 12, večerným správam a vyhláseniam Andreja Kisku, Andreja Danka a Roberta Fica dotiahla celodenne v 12+ Markízu s podielom až 14,2 %, najvyššie bola Joj. Celotýždenne viedla Markíza v prime-time pred Joj (12 – 54) o viac ako päť podielových bodov, posilnila najmä vo štvrtok, kedy Detektíva Duša vystriedali premiéry Hornej Dolnej, ale aj v piatok, kde sa jej dosiaľ nezvyklo dariť s českými komédiami. Joj naposledy zabolel utorok vďaka Vlkom, kedy tvrdo prepadla, naopak, posilnila v stredy a piatky vďaka Prázdninám. Klesla ale vo štvrtok, kde jej na prvýkrát proti Hornej Dolnej stratilo Inkognito.