Nový denný seriál oficiálne potvrdený, Joj ho môže vytasiť už na jar! Vonku detaily novinky Nový život
26. novembra 2019  //  Aktuálne, Showbiz  //  Bez komentárov

Joj skutočne pracuje na novej daily sérii, ide o prvú novinku od nástupu mimoriadne úspešných Oteckov.

Budúci rok to na slovenských obrazovkách skúsi ďalší denný seriál. Kým ešte pred pár rokmi to vyzeralo na ich dlhší pobyt v ústraní, Markíze vyšla stávka na novú dennú sériu Oteckovia, ktorou sa chcela odkloniť od predošlých dramatických sérií a viac priblížiť niekdajšiemu jojkárskemu Paneláku, ktorý si svoj úspech získal práve svojským humornejším ladením.

Kým Markíza od dramatických sérií prešla postupne k uvoľnenejším Oteckom, Joj postupne nabrala opačný smer, keď od Paneláku prešla Divokými koňmi, Zoo až došla k dramatickejšej sérii Vlci. Teraz by si to mala namieriť naspäť k rodinnému žánru v novom seriáli Nový život, v ktorom si hlavné postavy zahrajú viaceré známe mená z Paneláka aj Búrlivého vína Alexander Bárta, Helena Krajčiová, Henrieta Mičkovicová, Alžbeta Stanková, Milo Král, Barbora Švidraňová, Juraj Loj, Ján Jackuliak či Jozef Vajda. v seriáli si navyše zahrá aj mladý herec Max Bolf, pre ktorého to bude prvá televízna rola od komediálnej série Naši, v ktorej sa preslávil.

Joj by s novým denným seriálom mohla počítať už v jarnej sezóne. To, že pôjde o daily sériu, televízia potvrdila prvýkrát iba teraz materiálom v časopise Eurotelevízia. V ňom zároveň zverejnila aj dlhšiu anotáciu a príbeh novinky, ktorý rozohrajú traja bývalí spolužiaci futbalista Pavol (Alexander Bárta), hokejista Dušan (Milo Kráľ) a futbalistka Lucia (Helena Krajčiová). Tí sa rozhodnú ukončiť svoje kariéry, každý však má na to vlastný dôvod.

Názov seriálu odráža práve ich začínajúcu novú etapu života a sleduje veľké životné zmeny, ktorými hlavní hrdinovia po ukončení kariér plných odopierania prechádzajú. Dušan sa stane učiteľom na gymnáziu, Pavol musí zabudnúť na futbal po zranení a Lucia ukončí kariéru, keď si chce založiť rodinu, no život jej naruby obráti krčma v Trenčíne, ktorú sa v slabej chvíli rozhodla kúpiť. Všetkým sa menia vzťahy k ich rodine, záväzkom a objavujú nový život bez obmedzení.

K úspechu nového seriálu má dopomôcť okrem silného obsadenia tiež autorský tím. Joj prednedávnom nadviazala úzku spoluprácu s českým tvorcom, Petrom Kolečkom, s ktorým ešte vlani nakrútila aktuálne vysielanú čiernu komédiu Hrobári. Práve Kolečko stojí aj za novinkou Nový život ako jeden zo scenáristov, v minulosti pracoval na sériách Most!, Trpaslík či Okresní přebor. Ďalšími scenáristami sú Vanda Feriancová, Alena Sabuchová, Danica Hričová, Martina Svobodová, seriál režírujú Ján Novák a Viktor Csudai.