Nedeľa so šokujúcim lídrom, priamy prenos divokých pretekov F1 dotiahol všetky veľké stanice!
30. apríla 2018  //  Aktuálne, Televízia  //  Bez komentárov

Svoju sledovanosť už dnes merajú aj viaceré menšie kanály, športovej stanici Sport 2 sa podarilo v nedeľu výrazne pripomenúť.

Viaceré stanice skupiny AMC poznajú svoju výkonnosť na Slovensku, vďaka čomu ich majitelia majú prehľad o úspešnosti vysielaných programov na našom trhu. Športová stanica Sport 2 pritom v nedeľu zažila nemalý úspech, keď sa jej s nosným športovým produktom, Formulou 1, podarilo prebojovať na čelo sledovanosti.

Tento víkend sa kolotoč F1 odohral v azerbajdžanskom Baku a priniesol jedny z najdivokejších pretekov vôbec. Na Slovensku bol vo väčšine svojho času lídrom na trhu, keď si prenos trvajúci od 14. hodiny a končiaci za 16. hodinou malo priemerne pozrieť 1,8 % divákov s podielom takmer 11 %.

V rovnakom čase neuspela Markíza s filmom Need for Speed ani Joj so snímkou To bude boj, Jednotka vysielala klasickú detektívku Hercule Poirot. Všetky programy boli blízko seba na úrovni alebo tesne pod sledovanosťou formulových pretekov. V celkovom publiku bola stanica Sport 2 dvojkou na trhu s 95-tisíc divákmi, predbehla ju len Jednotka, keď pritiahla k detektívke starších divákov.