Inkognito späť silným štvrtkovým lídrom, Rex prepadol s najhorším výkonom od štartu! Sedem pred Farmou
27. októbra 2017  //  Aktuálne, Televízia  //  Bez komentárov

Krimiseriál Markízy stratil vyše rating, nárast po pauze dlhšie neudržal.

Rex sa opäť prepadáva. Krimiseriál po jednotýždňovej pauze zo začiatku októbra, kedy ho Markíza preventívne stiahla z konkurencie futbalovej kvalifikácie, dokázal podrásť a na čas zvrátiť negatívny trend zo septembra. Po dvoch týždňoch, kedy stúpol na sedem ratingov, sa však vracia do pôvodnej formy, keď prehĺbil svoje dno dosiaľ najhorším ratingom 5,8 % s podpriemerným podielom 16,8 %. Inkognito, naopak, medzitýždenne stúplo a vrátilo sa ku štvrtkovému jesennému štandardu ratingom takmer 8 % a podielom okolo 23 %. Celkovo si ho malo vybrať vyše 500-tisíc divákov, Rexa vyše 300-tisíc.

Joj sa vpredu držala aj vo zvyšok večera. Glosátorská relácia Sedem dokázala ratingom pod 5 % a podielom vyše 20 % predbehnúť Farmu, keď reality šou uhrala 4,5 ratingu s podielom pod 18 %. Lídrom boli aj Silné reči, ich podiel šiel nad 19 %. Jednotka so Zlatými časmi uhrala vyše 11 %, celkovo ich malo sledovať okolo 300-tisíc divákov, čím dorovnali Rexa. Súmrak bossov u mladších divákov dosiahol podiel takmer 11 %.

Na menších sa taktiež najviac darilo stanici pod logom Joj. Plus sa podarilo vyskočiť ako s Profesionálmi, ktorí atakovali 8 %, tak s filmom Do hlbiny, ktorý šiel až na 8,5 %. Terminátor 3: Vzbura strojov na Dajto atakoval 5 %, Nekonečná láska na Doma uhrala podiely okolo 4 a vyše 4 %. Kriminálky na Wau dosahovali podiely medzi 3 – 3,5 %.

Rodinné prípady podvečer získali 21 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja stúpla pod 18 %. Televízne noviny prekročili 25 %, celkovo ich sledovalo takmer 500-tisíc divákov, Noviny v komerčnej cieľovke podielovo uhrali okolo 23 %, celkovo ich sledovalo cez 570-tisíc divákov. Predbehlo ich už len Najlepšie počasie, ktoré bolo najsledovanejším programom dňa v oboch cieľových skupinách.