Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nevyšiel Markíze pokus? Popoludňajšie správy a hlavné Televízne noviny ako cez kopirák!

Prvé Televízne noviny sa hlavnému spravodajstvu podobajú opäť čoraz viac.

Od začiatku tohto týždňa uvádza Prvé Televízne noviny Markízy opäť dvojica. O 17-tej sa pri tom v spravodajskom štúdiu usádzajú rovnakí moderátori ako pri hlavných správach. Dvojica moderovala prvé spravodajstvo lídra aj v minulosti, do režimu s jedným moderátorom prešla od tohto roku.

Prvé Televízne noviny sa tak tým hlavným o 19-tej podobajú opäť ešte viac. Moderátori správ o 17-tej sa opäť usadili za veľký stôl, pričom často ponúkajú k reportážam aj rovnaké zahlásenia. Deje sa tak dokonca aj v prípade, ak totožnú správu v prvých novinách uvádza jednotlivec a večer dvojica. Rovnaké sú neraz aj samotné príspevky. Ešte v októbri minulého roka portál Medan.sk zanalyzoval tieto dve spravodajské relácie, pričom v sledovanom období zistil, že 50 % príspevkov sa v reláciách opakuje.

Joj zvolila pri svojich Novinách o 17-tej inú taktiku. Profiluje ich so samostatnými moderátormi, z večerných správ využíva iba mužskú zostavu. V ostatnom čase pri tom dáva priestor redaktorom, ktorí majú možnosť pravidelne moderovať správy. Podobný krok urobila televízia aj v prípade Krimi, keď moderátorky relácie Monika Bruteničová a Stanislava Kováčik pobudnú dlhšiu dobu na materskej dovolenke a na ich mieste sa podľa Topiek budú zatiaľ striedať redaktorky Júlia Zelenková, Veronika Hulíková a Iveta Krupová.

Noviny o 17 tiež dodnes zotrvávajú pri pasážach s komentármi moderátorov, ktoré vedú bez čítačky, rozdielne spracované sú aj samotné reportáže.

Čítať viac...
Nahor