Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nevídaný útok: Hackeri zaútočili na niekdajšiu stanicu Joj, odstavili jej vysielanie! Vedenie majú vydierať

Súčasný riaditeľ stanice hovorí o vydieraní a útoku, aký nemá na Slovensku obdobu.

Na slovenskom televíznom trhu je momentálne opäť rušno. V priebehu víkendu došlo k nevídanej situácii, keď bolo kompletne vyradené a zablokované vysielanie jednej zo slovenských staníc, ktorá sa nedokázala dostať k spojazdneniu vlastného vysielacieho pracoviska.

Takto rušný víkend zažíva hudobná stanica Senzi, ktorá v minulosti patrila do portfólia Joj Group. V súčasnosti je jej riaditeľom známy moderátor Noro Mészároš, ktorý informoval o útoku na stanicu Senzi.

Mészároš informoval o bezprecedentnom hackerskom útoku, ktorý bol navyše spojený aj s vydieraním. Výsledkom bolo kompletné vyradenie vysielania stanice v priebehu piatka, pričom úplne zablokované má byť vysielacie pracovisko, čo znemožnilo opätovne nahodenie vysielania televízie.

„Televízia Senzi sa včera stala obeťou masívneho hackerského útoku a vydierania, ktoré nemá v televíznej brandži obdobu. Naše vysielacie pracovisko bolo hackermi úplne zablokované a nebolo možné pokračovať vo vysielaní. Po rozhodnutí riaditeľa Televízie Senzi pána Norberta Mészároša a vlastníka licencie pána Marcela Dekanovského sme sa rozhodli, že vydieračom a útočníkom rozhodne nebudeme ustupovať a v žiadnom prípade nepristúpime na žiadne vydieračské podmienky,“ uviedla podvečer televízia.

Riešenie našlo vedenie televízie v obnove vysielania z iného pracoviska. K opätovnému spusteniu televízie Senzi došlo v priebehu 24 hodín a momentálne opäť vysiela.

S takouto skúsenosťou dosiaľ slovenské televízie zápasiť nemuseli. Vyradenie signálu bolo dosiaľ spôsobené technickými chybami na strane televízií alebo častejšie na strane vysielačov, najmä pri zlom počasí či pri poruchách u operátorov.

Čítať viac...
Nahor