Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Neuveriteľné víťazstvo Chorvátska sa zaradilo k najsledovanejším programom roka! Markíza večer trojkou

Skvelý obrat Chorvátska v semifinálovom boji s Anglickom prinieslo nielen obrovskú radosť do najobľúbenejšej dovolenkovej destinácie Slovenska, ale aj mimoriadnu sledovanosť pre RTVS.

Futbalový mesiac vrcholí a s ním aj sledovanosť kľúčových zápasov. Druhé semifinále medzi víťazným Chorvátskom a Anglickom dosiahlo nový rekord týchto Majstrovstiev sveta. Kým v prvom polčase ho ešte malo sledovať pod 10 % divákov s podielom 28,5 % (skupina 12-54), druhý polčas aj s predĺžením už vystrelil na rekordných 14,1 % s podielom až 39,7 %. Týmto výkonom sa tak futbalový zápas zapísal do tabuľky najsledovanejších programom roka, platilo to aj v celkovom publiku, kde druhý polčas s predĺžením videlo až 771-tisíc divákov.

Komerčné stanice podľa očakávania v tejto konkurencii trpeli, no najmä v pohľade na podiel na trhu. Prázdniny totižto padli na podiel okolo 12 %, medzitýždenne si však polepšili o pol ratingu na 4,5 %. Pred týždňom, kedy bola futbalová prestávka, pri nižšom ratingu uhrali share pod 15 %. Markíza bola v stredu ešte hlbšie s filmom Zneužitá na internete a podielom cez 11 %. Z menších staníc najvyššie večer vyskočila Wau s Myšlienkami vraha a podielom cez 6 %, v hlavnom vysielacom čase bola najvyššie Doma s telenovelou Nikdy ťa neopustím a podielmi medzi 4,5 – 5 %. Pred ňou bola vyššie Plus s Profesionálmi a podielom okolo 4,5 %.

Podvečer Rodinné prípady klesli na podiel okolo 19,5 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja špeciál stúpla na naďalej hlboko podpriemerných 11 %. Televízne noviny získali 24 %, Noviny pod 20 %. Celkovo ich videlo cez 490-tisíc divákov, Televízne noviny ich mali vyše 410-tisíc.

Čítať viac...
Nahor