Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Neskutočné! Víťaz ČSMT Atai Omurzakov aktuálne súťaží až v dvoch verziách Talentu súčasne!

Fenomenálny tanečník je známy tým, že obieha talentové šou. Tento raz šokuje účasťou hneď dvoch verziách formátu Got Talent naraz.

Dvakrát Ukrajina, dvakrát Slovensko a Česko a najnovšie aj Turecko a Nemecko. Kirgizský tanečník Atai Omurzakov obieha so svojím talentom celú planétu a to najmä prostredníctvom súťažného formátu Got Talent. Postupne sa stáva priam jeho súčasťou a je neuveriteľné, ako sa na obrazovky dokázal vrátiť tento rok.

Atai aktuálne už nevystupuje sám. Po tom, čo v roku 2011 najprv na jar absolvoval Ukrajina má Talent a na jeseň Česko Slovensko má talent, kde nakoniec aj uspel a zvíťazil, sa v roku 2012 do ukrajinského Talentu vrátil, aby predstavil svoju skupinu Tumar KR, ktorú viedol ako tréner. Ani skupina však šou nevyhrala a v roku 2013 ju Atai priviedol do štvrtého ročníka Česko Slovensko má talent, kde s ňou neprešiel cez semifinále. No čo sa nepodarilo u nás, darí sa vo svete.

Atai sa nakoniec rozhodol vystupovať spolu skupinou a zvýšiť tak šance na prípadnú druhú výhru v šou Got Talent. Nie je to však jediná poistka, ktorú si tanečník pripravil. Seba a svojich žiakov totiž prihlásil súčasne do nemeckého aj tureckého Talentu a v oboch verziách sa dostal aj do divadelnej fázy.

Na obrazovky sa Atai s Tumar KR dostal najprv v ôsmej sérii nemeckého Supertalentu, keď ho RTL zaradila hneď do prvého kastingového zostrihu. Pred porotou aj divákmi zožal neuveriteľný úspech s dvojitým standing ovation, ktorí porotcovia korunovali posunutím Ataia a jeho skupiny až do finále, keď všetci štyria stlačili špeciálne zlaté tlačidlo znamenajúce priamy postup súťažiaceho do veľkého finále.

O pár týždňov neskôr sa Atai dostal aj na obrazovky tureckej stanice TV8, ktorá nemá so slovenskou lokálnou audiotextovou stanicou nič spoločné. V šiestej sérii tureckého Talentu taktiež žiadny z porotcov nezapochyboval o Ataiovom postupe, aj keď v tomto prípade „len“ do ďalšieho kola, nakoľko zlatú možnosť tamojšia štvorica porotcov k dispozícii nemá.

A ako je možné, že sa Atai môže objaviť v dvoch verziách Talentu súčasne? Umožňuje to v prvom rade rozdielna dramaturgia nemeckej a tureckej verzie. Kým v Nemecku šou vyvrcholí 20. decembra, v Turecku pravidelne začína rovnako na jeseň no vrcholí až v prvých mesiacoch ďalšieho roka. Predchádzajúca piata séria spoznala svojho víťaza vo februári tohto roka a v septembri už odštartovala nová šiesta séria. V Nemecku okrem toho na Ataia s Tumar KR čaká už len jedno jediné finálové vystúpenie, keď bude musieť byť k dispozícii nemeckej stanici približne dva týždne.

Čítať viac...
Nahor