Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Neuveríte: Superstar aj Talent budú mať kampane s rovnakým scenárom! Ide o náhodu?

Na najvýpravnejších kampaniach pre jesenné projekty pracujú odlišné tímy, napriek tomu sa dopracovali k podobným konceptom.

Promo spoty pre ťažiskové projekty jesene Markízy a Joj budú mať niečo spoločné. Šou Česko Slovensko má talent aj Superstar nielenže dostanú veľké kampane s príbehom, ktoré budú svojím konceptom pravdepodobne najvýpravnejšími kampaňami jesennej sezóny, zároveň ponesú aj podobný či dokonca až rovnaký scenár.

Na rovnakom nápade budú postavené úlohy moderátorov šou. Tvorcovia spotov pre talentové šou vymysleli podobnú linku, na ktorej konci skončia moderátori Junior a Marcel a rovnako tak aj Pyco obhorení. V oboch prípadoch im tento stav k tomu má spôsobiť porota.

Spoločné črty budú niesť aj úlohy porotcov, v oboch kampaniach sa totiž zmenia na hrdinov. Markíza svoju porotu označuje za Superhrdinov s prívlastkami „sexy, nevyspytateľná, drsný a nekompromisný“, v upútavkách pre Česko Slovensko má talent sa zas porotcovia zmenia na „hrdinov zo známych akčných filmov o Jamesovi Bondovi“.

Pokúšali sme sa zistiť, kedy prebiehala výroba jednotlivých kampaní. Podľa zverejnenej fotografie na Instagrame Joj prebiehalo prvé natáčanie upútaviek pre Česko Slovensko má talent v priebehu mája, čomu zodpovedá aj zverejnená fotka obhorenej dvojice Juniora a Marcela. Ako Markíza sama prezradila, svoju kampaň pre Superstar natáčala v pražskom štúdiu na Barrandove začiatkom júla. Kedy vznikli samotné koncepty, však známe nie je a rovnako tak sa nedozvieme ani to, či ich obdobná podoba je skutočne len náhodná.

Zdá sa pri tom, že kampaň pre Česko Slovensko má talent čoskoro nasadí aj Joj. Tento týždeň sa začala aktívne venovať zákulisiu natáčania spotov a odhaľovaniu ich podoby. Markíza prvý spot k Superstar pustila do vysielania krátko po tom, čo odhalila pozadie kampane. S upútavaním na ťažiskovú šou pri tom začala veľmi skoro, keď prvý teaser nasadila už v nedeľu 19. júla. Podľa zákulisných informácií by jesenná sezóna spoločne s ťažiskovými projektami mohla odštartovať netradične skoro už uprostred augusta.

Obhorení moderátori Česko Slovensko má talent, fotografia z 13. mája 2015

Zadymený Pyco, ktorého má porota v kampani aj podpáliť

Čítať viac...
Nahor