Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Neúspešný zápas s Lotyšmi sa ťahal k miliónu, hokej však slabne! 1890 sa priblížilo Tvojej tvári

Slovenský hokej už tak ako v minulosti nedominuje, komerčné stanice sa dokážu presadiť viac.

NEDEĽA: Taký valec ako v minulosti aktuálne zápasy Slovenska na MS v hokeji nie sú. Druhý duel proti Lotyšsku, ktorý v tretej tretine definitívne bodové nádeje, sa v komerčnej cieľovke hýbal na podieloch vyše 48, pod 47 a 45,5 %. Napriek vysokým hodnotám ide o prepad, keď sa zápasy Slovenska vedeli dostávať nad 60 aj ku 70 %. V 12+ zápas sledovalo po tretinách okolo 960, 970 a 850-tisíc divákov.

Komerčné stanice majú popri padajúcej sledovanosti hokeja väčší priestor. S večerným programom, keď zápas začínal o 20:15, očakávane prepadli, dokázali však uhrať vyššie čísla ako v minulosti. Ako jediná sa do nadpriemeru dostala Plus, ktorá s filmom Piráti Karibiku: V neznámych vodách šla pod 7 %. Zelená míľa na Markíze prekročila 13 %, Manželský sľub na Joj 10 %. Zakázaný tanec na Doma podliezol 4 %, Non-Stop na Dajto sa dostalo len cez 2 %. CSI New York na Wau šlo nad 1 a pod 3 %.

Medzi spravodajstvami vyhrali Televízne noviny, v podieli uhrali 25 %. Noviny šli pod 21 %, v celkovom počte divákov boli opäť výraznejšie vpredu. Najsledovanejším programom dňa sa v oboch cieľovkách stala druhá tretina zápasu s Lotyšskom.

PONDELOK: Výnimočne na pondelok sa pre nedeľný hokej Slovenska presunul tradičný nedeľný súboj. Tvoja tvár znie povedome prišla do svojho finále, v ktorom však ostala zaskočená najhoršími číslami od štartu. Finále sledovalo iba 7,6 % divákov s podielom 22,7 %. Viac aj s porovnaním s predošlými sériami v tomto článku. Kým celebritná šou padla, 1890 si polepšilo, dostalo sa na rating 7,5 % s podielom pod 19 %. Jednotka si pripomenula deň víťazstva nad fašizmom viacerými veľkými snímkami, hlavný večerný film Bež, chlapče, bež dosiahol podiely pod 10 a 11,5 % (12 – 54/12+).

Na menších bola najsilnejšia Plus s filmom Herkules a podielom tesne nad 7 %, Vymenené životy šli pod 6 %, Nekonečná láska o málo nad 4 %. Lovec policajtov na Dajto uhral 5,5 %, kriminálky na Wau 2,5 a pod 3 %.

Noviny v pondelok uhrali lepší rating 8,5 %, v podieli šli pod 26 %, Televízne noviny s vyše osmičkou získali share nad 26 %. Noviny sa stali najsledovanejším programom dňa v 12+, Najlepšie počasie v komerčnej cieľovke.

Čítať viac...
Nahor