Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Kukučka skončí veľkou dvojepizódou, známy je dátum finále! (aktualizácia)

Najväčší neúspech Markízy tejto jesene sa blíži k svojmu záveru. Aktualizácia.

Kukučka na obrazovke Doma postupne dobieha do cieľa. Neúspešný nákladný denný seriál Markízy čoskoro ukončí svoju krátku históriu, ktorá znamenala pre lídra mimoriadne veľké komplikácie a stratu pozície na trhu.

AKTUALIZÁCIA: Príbeh Kukučky by sa mal uzavrieť ešte tento mesiac. Seriál čakajú už len posledné epizódy, ktoré by mali Markíze na Doma vydržať podľa viacerých informácií do konca novembra. Televízia aktuálne tieto informácie potvrdila, pričom finále seriálu odvysiela v piatok 27. novembra o už od 14:40. Televízia totiž nasadí dve časti za sebou, ktoré predstaví ako jednu finálovú časť. V tento deň tak z programu vypadne telenovela More lásky.

Namiesto Kukučky by sa od decembra do štruktúry mali vrátiť stopnuté Ženy z rodu Gilmorovcov, ktorým by podľa prvých plánov Markízy mal patriť čas okolo 16:40. Zároveň by sa do tradičného režimu mala vrátiť telenovela More lásky, z ktorej chce opäť ženská stanica ponúkať dva diely. Krok za krokom by sa tak opäť nastavil na dve epizódy za deň.

Napriek viacerým informáciám spojených s avízom Markízy o druhej sérii Kukučky v brožúre pre klientov, televízia stopla výrobu seriálu a ďalšie časti z pochopiteľných dôvodov neplánuje. Len prednedávnom mala dotočiť posledné obrazy, ktorými seriál uzavrie.

Kukučka bola kľúčová novinka Markízy, ktorá jej mala zaisťovať stabilný nadpriemer v čase o 18-tej, vytvárať ideálny nábeh pre Televízne noviny a zároveň vydržať televízii niekoľko sezón. Nič z toho sa však nestalo. Už s prvou časťou líder prepadol, postupne sa seriál ustálil okolo priemernej hodnoty 17 %. Nakoniec sa dočkal náhlou programovou zmenou presunu na Doma, kde len po týždni musel ďalšou programovou zmenou zmeniť vysielací čas. Napriek tomu, že pravidelne uhráva nadpriemerné podiely okolo 8 – 10 %, pre televíziu o veľkú stratu peňazí pri nízkych ratingoch.

Markíza pre Kukučku stratila pozíciu lídra v accesse. Tú si utrhla Joj, ktorá aktuálne dosahuje mimoriadne vysoké rekordy sledovanosti so šou Moja mama varí lepšie ako tvoja. Zároveň si pomáha v spravodajskej hodine, kde Markíza padla najhlbšie v histórii.

Čítať viac...
Nahor