Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Netradične prerušeného Farmára čaká návrat: Objaví sa v prime-time! Ďalšia šanca aj pre Sladký život

Dva projekty Joj z tohto roka, ktoré sa vytratili z programu predčasne, sa čoskoro vrátia.

Dva formáty s podobným osudom v tohtoročnej jarnej a jesennej sezóne sa vrátia na obrazovku. Ďalší reparát čaká na jarnú novinku Joj Sladký život, ktorého opätovné nasadenie televízia dlhšie avizovala, nakoniec ho na jeseň nenasadila. Počkala si radšej na rovnaké obdobie, aké šou svedčalo najviac.

Sladký život sa uviedol začiatkom januára 2015 ako druhý program po vtedajšej novinke Divoké kone. Prakticky rovnaké nastavenie ho čaká aj teraz, keď by sa mal objaviť vo vysielaní v podobnom čase a patriť by mu malo miesto po budúcoročnom hlavnom seriáli Joj ZOO.

Celebritná šou dostane oproti minulému roku novú konkurenciu. Na pondelky po Búrlivom víne ráta Markíza podľa zverejnených plánov s Kredencom, na utorky nasadzuje zimnú verziu Vo štvorici po Slovensku, v stredy pobežia u lídra v druhom večernom okne reprízy Chart Show.

V čase pred desiatou dokázal Sladký život začiatkom tohto roka uhrávať priemery až nadpriemery stanice. Vysielal sa v konkurencii Svokry a Zámeny manželiek. Joj šou nakoniec s príchodom Paneláku na 22. hodinu presunula na 18:00, kde mala byť jej hlavnou posilou, no na novom mieste nefungovala. Televízia nakoniec šou predčasne stiahla a pokúsila sa ju dovysielať na konci jarnej sezóny opäť okolo 22:00. V tomto čase však dlho nevydržala a bola odsunutá za jedenástu. Na jeseň sa už neobjavila.

Neľahká situácia čaká na ďalšiu šou Farmár hľadá ženu. Tá zažila na pomery reality šou kuriózny moment, keď ju televízia v pokročilom štádiu na istý čas stopla a zvyšné časti sa rozhodla odvysielať o niekoľko týždňov až mesiacov neskôr.

Potvrdzujú sa pritom informácie, že tak Joj urobí začiatkom budúceho roka. Posledné časti štvrtého Farmára by sa mali dovysielať v piatky po Vinároch už o 21:45. Vráti sa tak do lepšieho času, než v akom bol stopnutý. Z programu ho vyradila zo dňa na deň v čase, kedy bežal okolo 22:45 v snahe sa čo najviac vyhnúť Farme. Tá však ponúkala čoraz dlhšiu minutáž, niekedy zachádzala až za čas 23:15. Dokázala tak prekryť aj veľkú časť farmárskej zoznamky Joj.

Tej rovnako ako Sladkému životu patril najmä druhý hlavný večerný čas okolo 22-hej. V ňom sa zoznamke spočiatku darilo, prepad nastal po nástupe Farmy. Televízia sa dlho na nízke výkony neprizerala a rozhodla sa šou vysunúť k jedenástej hodine. Ani tam jej neprinášala potrebné výsledky a tak ju radšej dočasne stiahla.

Čítať viac...
Nahor